Gwiazdy33 lata to szczęśliwy wiek!

33 lata to szczęśliwy wiek!

33 lata to szczęśliwy wiek!
Źródło zdjęć: © 123RF

04.04.2012 12:26, aktual.: 16.04.2019 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myślisz, że najpiękniejsze lata życia masz już za sobą? Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 33 lat, to przygotuj się na to, że najlepsze dopiero nadejdzie. Otóż, badaczom z Wielkiej Brytanii na podstawie przeprowadzonej ankiety udało się ustalić, że w wieku 33 lat ludzie są w pełni szczęścia.

Myślisz, że najpiękniejsze lata życia masz już za sobą? Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 33 lat, to przygotuj się na to, że najlepsze dopiero nadejdzie. Otóż, badaczom z Wielkiej Brytanii na podstawie przeprowadzonej ankiety udało się ustalić, że w wieku 33 lat ludzie są w pełni szczęścia. Dlaczego właśnie wtedy jesteśmy najbardziej zadowoleni z życia?

Sondaż został przeprowadzony przez brytyjską stroną internetową Friends Reunited. Okazało się, że 70 proc. respondentów powyżej 40 roku życia przyznało, iż nie zaznało prawdziwego szczęścia, dopóki nie przekroczyło granicy wieku 33 lat. Skąd ta dokładnie sprecyzowana liczba?

- To jest odpowiedni czas, aby otrząsnąć się z dziecięcej naiwności i nastoletniego buntu, nie tracąc przy tym energii i życiowego entuzjazmu charakterystycznego dla młodości. W tym wieku niewinność została już utracona, a nasze poczucie rzeczywistości miesza się z nadzieją i wiarą we własne zdolności – wyjaśnia psycholog Donna Dawson.

Badanie pokazało również, jakie warunki muszą być spełnione, aby czuć się szczęśliwym. Jak tłumaczyli swój wybór ankietowani? Ponad połowa (53 proc.) Brytyjczyków stwierdziła, że był to okres dobrej zabawy, a 42 proc. wyznało, że właśnie wtedy optymistycznie patrzyło w przyszłość. Około 33 proc. respondentów przyznało, że szczęście zapewniły im dzieci, a 20 proc. osiągnęło sukces w pracy. Dla 38 proc. osób życie stało się mniej stresujące, natomiast 31 proc. twierdzi, że najwięcej radości sprawiły im bliskie kontakty z rodziną.

Zatem w wieku 33 lat czerpiemy najwięcej radości z życia: jesteśmy pewni siebie, pełni energii i optymizmu, najczęściej mamy ustabilizowaną sytuację zawodową oraz założyliśmy już rodzinę. Wielu celebrytów właśnie w tym okresie osiągnęło sukces i cieszy się bogactwem, np. Katie Holmes, Adam Levine lub Jennifer Love Hewitt.

Tekst: na podst. The Daily Mail i sina.english.com/(ms/sr)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (99)
Zobacz także