Trwa ładowanie...

33 lata to szczęśliwy wiek!

Myślisz, że najpiękniejsze lata życia masz już za sobą? Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 33 lat, to przygotuj się na to, że najlepsze dopiero nadejdzie. Otóż, badaczom z Wielkiej Brytanii na podstawie przeprowadzonej ankiety udało się ustalić, że w wieku 33 lat ludzie są w pełni szczęścia.
Share
33 lata to szczęśliwy wiek!
Źródło: 123RF
deq0n55

Myślisz, że najpiękniejsze lata życia masz już za sobą? Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 33 lat, to przygotuj się na to, że najlepsze dopiero nadejdzie. Otóż, badaczom z Wielkiej Brytanii na podstawie przeprowadzonej ankiety udało się ustalić, że w wieku 33 lat ludzie są w pełni szczęścia. Dlaczego właśnie wtedy jesteśmy najbardziej zadowoleni z życia?

Sondaż został przeprowadzony przez brytyjską stroną internetową Friends Reunited. Okazało się, że 70 proc. respondentów powyżej 40 roku życia przyznało, iż nie zaznało prawdziwego szczęścia, dopóki nie przekroczyło granicy wieku 33 lat. Skąd ta dokładnie sprecyzowana liczba?

- To jest odpowiedni czas, aby otrząsnąć się z dziecięcej naiwności i nastoletniego buntu, nie tracąc przy tym energii i życiowego entuzjazmu charakterystycznego dla młodości. W tym wieku niewinność została już utracona, a nasze poczucie rzeczywistości miesza się z nadzieją i wiarą we własne zdolności – wyjaśnia psycholog Donna Dawson.

deq0n55

Badanie pokazało również, jakie warunki muszą być spełnione, aby czuć się szczęśliwym. Jak tłumaczyli swój wybór ankietowani? Ponad połowa (53 proc.) Brytyjczyków stwierdziła, że był to okres dobrej zabawy, a 42 proc. wyznało, że właśnie wtedy optymistycznie patrzyło w przyszłość. Około 33 proc. respondentów przyznało, że szczęście zapewniły im dzieci, a 20 proc. osiągnęło sukces w pracy. Dla 38 proc. osób życie stało się mniej stresujące, natomiast 31 proc. twierdzi, że najwięcej radości sprawiły im bliskie kontakty z rodziną.

Zatem w wieku 33 lat czerpiemy najwięcej radości z życia: jesteśmy pewni siebie, pełni energii i optymizmu, najczęściej mamy ustabilizowaną sytuację zawodową oraz założyliśmy już rodzinę. Wielu celebrytów właśnie w tym okresie osiągnęło sukces i cieszy się bogactwem, np. Katie Holmes, Adam Levine lub Jennifer Love Hewitt.

Tekst: na podst. The Daily Mail i sina.english.com/(ms/sr)

POLECAMY:
Podryw okiem kobiet
Polki dbają bardziej o pracę niż o wygląd
Czy można uzależnić się od portali społecznościowych?
Dawne miłości na starych zdjęciach

deq0n55

Podziel się opinią

Share
deq0n55
deq0n55