Trwa ładowanie...

40-latka została dziewicą konsekrowaną. Dostała welon i obrączkę

Diecezja drohiczyńska poinformowała, że po raz pierwszy w jej historii miała tam miejsce konsekracja dziewicy. Została nią 40-letnia Magdalena Murawska. Obrzęd odbył się 18 listopada 2018 r. w Drohiczynie.

Share
40-latka została dziewicą konsekrowaną. Dostała welon i obrączkęŹródło: Diecezja Drohiczyńska
d2qgfvj

Magdalena Murawska od kilku lat przygotowała się do obrzędu konsekracji. Jak podano na stronie internetowej diecezji drohiczyńskiej, 40-latka rok temu złożyła pierwsze śluby czystości. 18 listopada 2018 r. kobieta w towarzystwie rodziny i przyjaciół pojawiła się w katedrze Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.

"Po słowach Ewangelii ks. bp Tadeusz Pikus zwrócił się do kandydatki, zachęcając, by wyraziła swą gotowość pójścia za Chrystusem. Odpowiedziała 'Oto jestem…', a następnie zaśpiewała antyfonę 'Oto idę z radosnym sercem…'" – czytamy w relacji z uroczystości. Kobieta położyła się krzyżem przed ołtarzem, a następnie potwierdziła, że oddaje się Bogu. Na znak konsekracji biskup wręczył jej biały welon, obrączkę i księgę Liturgii Godzin.

"Konsekracja dla osób żyjących w świecie oznacza, że stają się one całkowicie poświęcone Bogu, wypełniając dalej te same zadania, co przed konsekracją. Nadal mieszkają i pracują, tak jak wcześniej. Ten stan życia jest wielkim znakiem i świadectwem miłości Kościoła do Chrystusa swego Oblubieńca" – wyjaśniono na stronie internetowej diecezji drohiczyńskiej.

d2qgfvj

Sama Murawska przyznała, że choć na zewnątrz nic się nie zmienia, to "wewnętrznie zmienia się wszystko, bo jest osobą konsekrowaną i poślubioną Jezusowi" – Wierzę, że idzie za tym łaska Boża, która będzie mnie prowadzić – dodała. Konsekracja oznacza, że Magdalena do końca życia pozostanie dziewicą.

Jak podaje strona Konsekrowane.org, w Polsce żyją 282 dziewice konsekrowane. Najwięcej jest ich w Krakowie, bo 32. W Warszawie ta liczba wynosi 20. Teraz do tego grona dołączyła 40-letnia Murawska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qgfvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2qgfvj
d2qgfvj