Gwiazdy7 zasad, które Meghan i Harry złamali w dniu ślubu

7 zasad, które Meghan i Harry złamali w dniu ślubu

7 zasad, które Meghan i Harry złamali w dniu ślubu
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Hangel
28.05.2018 08:39, aktualizacja: 28.05.2018 10:58

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle bardzo wyróżniał się wśród królewskich zaślubin z przeszłości, a to w dużej mierze zasługa tego, że w niektórych momentach zerwali z tradycją.

Wesela są przesiąknięte tradycjami i przesądami. Panna młoda zakłada coś niebieskiego, starego i pożyczonego, a jej przyszły mąż nie widzi jej podczas wielkiego dnia, dopóki ta nie przekroczy bram kościoła. Królewskie śluby są jeszcze bardziej obfite w zasady. W końcu kiedy cały świat patrzy, nacisk na przestrzeganie protokołu jest naprawdę silny.

Meghan i Harry robią jednak wszystko po swojemu odkąd ich związek się rozpoczął, aż do dnia ślubu, gdy buntowniczy duch przyświecał im przez całą ceremonię. Oto wszystkie zasady, jakie złamali na swoim królewskim ślubie.

1. Harry ma obrączkę ślubną
Nie zawsze obrączki były noszone przez oboje małżonków. Do czasu I Wojny Światowej symbol małżeństwa zakładały na palec jedynie kobiety. Dopiero po tym okresie zaczęli nosić je także mężczyźni. Ale brytyjska rodzina królewska nigdy nie przełamała tej tradycji, dlatego nie nosił jej ani książę Filip, ani książę William czy też książę Karol, gdy był mężem księżnej Diany. Dopiero Harry zdecydował się zostać pierwszym w królewskiej rodzinie, który założył obrączkę.

2. Amerykański mówca
Biskup Michael Curry jest liderem amerykańskiego Episkopatu Kościoła, a jego kazanie o miłości było jednym z najmocniejszych momentów na królewskim ślubie. Ale to, że w ogóle się tam pojawił, było zdecydowanym zerwaniem z tradycją. W przeszłości mówcy na królewskich weselach prawie zawsze byli brytyjskimi księżmi.

3. Żadnej druhny
Poprzednim królewskim pannom młodym towarzyszyła druhna. Ale Meghan uznała, że byłoby jej zbyt trudno wybrać tylko jedną osobę ze swojego grona przyjaciółek.

4. Bez pocałunku w Pałacu Buckingham
Do tej pory tradycją królewskich ślubów był pocałunek na balkonie w Pałacu Buckingham. Meghan i Harry zrezygnowali z tego, ale za to uraczyli publiczność pocałunkiem po wyjściu z kościoła.

5. Amerykański chór Gospel
Meghan zadbała, aby ślub był wydarzeniem wielokulturowym. Jednym ze sposobów, w jaki to zrobiła, był wybór muzyki. Postawiła na amerykański chór Gospel, czyli coś, czego nigdy wcześniej nie było na królewskim weselu.

6. Bez ciasta na wynos
Tradycyjnie rodzina królewska podawała na swoich weselach brytyjskie ciasto owocowe, a goście dostawali je później na wynos. Meghan i Harry zerwali z tą tradycją.

7. Harry patrzył, jak Meghan idzie alejką
Protokół głosi, że gdy panna młoda idzie do ołtarza, jej przyszły mąż nie może odwrócić się, aby na nią spojrzeć, dopóki ta nie stanie obok niego. Harry złamał go i obserwował każdy krok Meghan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta