GwiazdyAdele złożyła pozew rozwodowy. Kim jest jej mąż, Simon Konecki?

Adele złożyła pozew rozwodowy. Kim jest jej mąż, Simon Konecki?

Adele złożyła pozew rozwodowy. Kim jest jej mąż, Simon Konecki?
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
13.09.2019 12:38

Adele po 7 latach rozwodzi się z mężem i ojcem jej syna Angela. Simon Konecki jeszcze przed ślubem z artystką, budził mieszane uczucia.

Adele i Simon Konecki – rozwód

Adele i Simon Konecki zaczęli spotykać się w 2011 r. Piosenkarce nie przeszkadzało to, że ukochany był już żonaty i miał córkę. Imponowało jej, że Konecki próbuje uczynić świat odrobinę lepszym.

Mąż Adele to szef organizacji charytatywnej Drop4Drop, która doprowadza zdatną wodę do najuboższych regionów świata. Amerykanin z polsko brzmiącym nazwiskiem urodził się w 1974 r., ale w wieku 10 lat wyemigrował z rodziną do Anglii. Jego siostry kończyły szkołę, do której chodziła księżniczka Anna, on z kolei kształcił się w Eton. Był starszym kolegą księcia Williama zaprzyjaźnionym z Tomem Parkerem-Bowlesem czy Bearem Gryllsem.

Zanim Konecki zajął się ekologią, pracował m.in. dla brokerskiego giganta Lehman Brothers. Długo nie zagrzał jednak pewnej posadki. Porzucił londyńskie City dla pomagania tym najbardziej potrzebującym. To wiązało się oczywiście z utratą wysokich zarobków, co często było mu wypominane, gdy związał się z Adele. Para była ze sobą rok, gdy na świat przyszedł ich syn Angelo. Pisano wprost, że to ona utrzymuje dom.

Konecki został jednak mężem gwiazdy dopiero na początku 2017 r. 2 lata później małżeństwo powoli zaczęło się sypać. W kwietniu 2019 r. przedstawiciel piosenkarki ogłosił jej separację z Koneckim. "Adele i jej partner się rozstali. Wspólnie w miłości będą wychowywać swojego syna. Proszą o uszanowanie ich prywatności. Więcej komentarzy nie będzie" – brzmiał komunikat. 13 września podano, że Adele wniosła o rozwód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl