Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda przemówiła. Jedni chwalą, drudzy nazywają "paniusią z Pałacu"

Agata Kornhauser-Duda przemówiła. Jedni chwalą, drudzy nazywają "paniusią z Pałacu"

Agata Kornhauser-Duda była patronką konkursu "Integracja malowana dźwiękiem"
Agata Kornhauser-Duda była patronką konkursu "Integracja malowana dźwiękiem"

09.10.2020 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Kornhauser-Duda, jako patronka 13. Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem", wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała uczestnikom konkursu oraz organizatorom. Jako że pierwsza dama niezbyt często zabiera publicznie głos, jej mowa nie mogła przejść bez echa. Choć wielu z podziwem obserwuje jej działalność, inni radzą, by zajęła się prawdziwymi problemami Polek i Polaków.

Nagranie z Agatą Kornhauser-Dudą pojawiło się na facebookowym profilu kancelarii prezydenta. Ubrana w kremową garsonkę pierwsza dama mówiła: "Chciałam bardzo serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom festiwalu, a w szczególności laureatom, których talenty artystyczne będą państwo mogli za chwilę docenić i podziwiać".

"Jak widać, prawdziwa pasja jest niezależna od wszystkiego, a podczas festiwalu może znaleźć swój wyraz. Miałam okazję przekonać się o tym w 2017 r., kiedy gościłam w Bochni, doświadczając wówczas niezwykłej atmosfery i gościnności tego miejsca" – kontynuowała pierwsza dama. Pod wideo od razu posypały się komentarze.

Fala komentarzy pod wystąpieniem Agaty Kornhauser-Dudy

Pierwsza dama ma pokaźne grono sympatyków, którzy z zapałem śledzą jej aktywność u boku męża, prezydenta Andrzeja Dudy. Często dziękują za jej zaangażowanie, a także komplementują styl, wyczucie smaku i takt. Podobnie było i tym razem. "Jak zawsze piękna, inteligentna, szczera i z gracją. Zasługuje pani na podziw i szacunek" – czytamy pod nagraniem. Inna internautka napisała z kolei: "Dziękuję za patronat tego wspaniałego przedsięwzięcia ku radości utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży, które oczekują i przygotowują się na tak ważny dla nich festiwal".

Nie wszyscy jednak z takim entuzjazmem podchodzą do działalności Dudowej – inni są przekonani, że pierwsza dama powinna zajmować się sprawami, które rzeczywiście dotykają Polaków. "Paniusia z Pałacu głodne kawałki opowiada, a ludzie naprawdę większe problemy mają na co dzień" – grzmi jeden z użytkowników portalu.

"Pani Dudowa, może by się zająć bardziej czymś pożytecznym, np. poprzeć protesty kobiet, pielęgniarek, rolników. Czemu się nie wypowiadasz w tak ważnych sprawach? Tylko bierzesz udział w nic nieznaczących dla dobra ogółu szopkach. Tego ludzie oczekują" – wtóruje mu kolejny.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (709)