Blisko ludziAnia znalazła w skrzynce ulotkę o LGBT. Była przerażona

Ania znalazła w skrzynce ulotkę o LGBT. Była przerażona

Ania ma dwoje dzieci, 4-letniego Kubusia i 2-letnią Zosię. Mieszkają na warszawskim Targówku. Gdy znalazła w skrzynce tęczową ulotkę, była przerażona. Ulotka zawiera apel o odwołanie deklaracji LGBT+, nazywanej "bulwersującą".

Ania znalazła w skrzynce ulotkę o LGBT. Była przerażona
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne

Matka oburzona ulotką znalezioną w skrzynce

Ania, mama dwójki dzieci, przysłała do redakcji WP Kobieta zdjęcia ulotki, którą znalazła w skrzynce. Przyznaje, że była zdumiona tym, co zobaczyła. Do zdjęć dołączyła emocjonalny list.

– Kiedy zobaczyłam, co trafiło do mojej skrzynki, byłam szczerze przerażona. Nawet nie samą treścią, ale zdjęciem tego wystraszonego dziecka, po które wyciągają się "tęczowe łapska". Ci ludzie postanowili rozpocząć nagonkę na innych, udając, że bronią dzieci i ich bezpieczeństwa – pisze Ania.

Obraz
© Archiwum prywatne

Sama jest mamą, jednak nie uważa, żeby osoby LGBT+ były zagrożeniem dla jej dzieci. Wręcz przeciwnie – jej zdaniem to osoby, które tworzą takie treści i szerzą nienawiść, szkodzą społeczeństwu, w tym najmłodszym. Takie zachowanie dosadnie nazywa "szczuciem".

Zobacz także: Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

– Powiedzieć, że poczułam się zniesmaczona, to mało. Wiem, że wiele innych osób tak zareagowało, bo na naszym osiedlowym forum temat też został poruszony. Ale przede wszystkim nie umiem sobie wyobrazić, co mogły poczuć osoby LGBT, które również znalazły takie ulotki. To jest po prostu szczucie – dodaje.

Obraz
© Archiwum prywatne

Co to jest deklaracja LGBT+?

Deklaracja LGBT+ to dokument stworzony przez sztab wyborczy kandydata Rafała Trzaskowskiego w porozumieniu ze środowiskiem LBGT+. Podpisano go 18 lutego 2019. Jego głównym celem jest poprawa mieszkających w Warszawie osób LGBT+.

Wśród najważniejszych punktów Deklaracji LGBT+ wymienia się:

  • tworzenie hotelu interwencyjnego, czyli miejsca schronienia dla osób LGBT+ wyrzuconych z domu lub obawiających się o swoje bezpieczeństw w miejscu zamieszkania,
  • zapewnienie rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej we wszystkich warszawskich szkołach, zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),
  • utworzenie "tęczowej pomocy miejskiej", czyli systemu szybkiego reagowania i niesienia pomocy w przypadkach przemocy wobec osób LGBT+,
  • stworzenie centrum społecznościowego dla osób LGBT+, które wspierać będzie oddolne inicjatywy tej społeczności,
  • patronat prezydenta Warszawy nad Paradą Równości.

Imiona bohaterów zostały zmienione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (229)