Trwa ładowanie...

Apart świętuje dzień ziemi wdrażając opakowania eko

Apart od ponad czterech dekad odnosi sukcesy w branży jubilerskiej. Jako firma z ponad czterdziestoletnią tradycją mamy świadomość, że jesteśmy nie tylko częścią rynku, ale także silną częścią społeczeństwa. Od lat wdrażamy strategię zrównoważonego rozwoju w ramach marki Apart. Zgodnie z nią angażujemy się w różne przedsięwzięcia filantropijne, charytatywne i społeczne, ale bardzo dużą wagę przykładamy także do troski o środowisko naturalne i sukcesywnie wprowadzamy szereg zmian, aby zadbać o naszą planetę. Do tej pory m.in. zredukowaliśmy używanie plastikowych kart lojalnościowych i podarunkowych na rzecz aplikacji i e-kart, zmniejszyliśmy ilość naszych wydawnictw w wersji papierowej, ograniczyliśmy zużycie taśmy pakowej w e-sklepie o ponad 50%, a także wprowadziliśmy wysoko energooszczędne oświetlenie w salonach stacjonarnych APART.

Share
APART.pl
APART.pl Źródło: APART.pl
drtfqtz

Przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby poinformować o naszym kolejnym, zdecydowanym kroku w kierunku większej dbałości o środowisko. W naszym sklepie internetowym apart.pl zmieniliśmy opakowania i elementy do pakowania zamówionych produktów na ekologiczne. Nowe torebki upominkowe, a także pudełka, w których będzie umieszczana biżuteria są nadal estetyczne, ale wyprodukowano je z poszanowaniem ekologicznego procesu eksploatacji zasobów leśnych, czego dowodem jest certyfikat FSC. Papier do wykonania tych torebek i opakowań jest certyfikowany i pochodzi z recyklingu, a nadruk zewnętrzny na tych elementach został wykonany przy wykorzystaniu ekologicznego tuszu sojowego. Elementy we wnętrzu pudełek są w części wykonane z powtórnie przetworzonych materiałów, co redukuje produkcję dodatkowych tworzyw. Również folia oraz foliopaki, które od teraz będziemy stosowali do zabezpieczania zawartości przesyłek, będą wykonane w 60% lub 80% z materiałów pochodzących z recyklingu, a potwierdzeniem tego jest certyfikat Blue Angel. Niezależne jury przyznaje go zarówno za proces produkcji, jak i sam produkt finalny, oceniając je pod kątem dbałości o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. To co jest najważniejsze, to fakt, że papierowe elementy opakowania nadają się do dalszego procesu recyklingu.

MosaicGallery

Źródła: APRT.pl

To nasz kolejny, nieostatni etap działań na rzecz bardziej ekologicznego rozwoju firmy i wyraz troski o planetę, która jest naszym miejscem życia i pracy. Zmieniamy świat na piękniejszy.

drtfqtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
drtfqtz
drtfqtz