Blisko ludziArcybiskup wstawił się za księciem Andrzejem. "Wszyscy popełniają błędy, wszyscy są ludźmi"

Arcybiskup wstawił się za księciem Andrzejem. "Wszyscy popełniają błędy, wszyscy są ludźmi"

Arcybiskup wstawił się za księciem Andrzejem. "Wszyscy popełniają błędy, wszyscy są ludźmi"

16.12.2019 14:53, aktual.: 16.12.2019 19:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Arcybiskup Canterbury stanął w obronie księcia Yorku, Andrzeja, oskarżonego o gwałt i molestowanie. "Wszyscy popełniają błędy, wszyscy są ludźmi. (…) Nie powinniśmy wymagać od rodziny królewskiej, żeby byli świętymi" – powiedział.

Książę Andrzej ogłosił 20 listopada, że wycofuje się z pełnienia obowiązków. Przyznał, że rezygnuje, ponieważ jego znajomość z Jeffreyem Epsteinem, amerykańskim miliarderem-pedofilem, stała się obciążeniem dla rodziny królewskiej. Arcybiskup wstawił się za księciem Andrzejem po tym, jak królowa i książę Karol pozbawili go królewskich obowiązków.

Arcybiskup Canterburry wstawił się za księciem Andrzejem

Jak donosi "Daily Mail", arcybiskupa zapytano wprost o skandal związany z księciem Yorku: "Czy uważasz, że po skandalu księcia Andrzeja rodzina królewska musi przestrzegać wyższego kodeksu moralnego niż reszta społeczeństwa?".

Prymas kościoła odpowiedział: "Myślę, że proszenie o to, aby byli nadludzcy, nie jest tym, co powinniśmy robić, ponieważ nikt taki nie jest. Wszyscy popełniają błędy, wszyscy są ludźmi".

Arcybiskup mówił jeszcze o tym, że rodzina królewska jest bardziej narażona na ocenianie niż reszta społeczeństwa, że wiele osób zapomina, że są tylko ludźmi. Zaznaczał przy tym wszystkim, że nie mówi o żadnej konkretnej osobie, ale o ogóle rodziny królewskiej.

Przypomnijmy, że książę Andrzej oskarżany jest o wykorzystanie seksualne 17-letniej Virginii Roberts, a także innych młode dziewczyn "pracujących" dla Jeffreya Epsteina. Księciu Andrzejowi zarzuca się, że nie zerwał z miliarderem kontaktu nawet w momencie, gdy ten został prawomocnie skazany za pedofilię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)