Trwa ładowanie...
d1qb7x5

Dom Samotnej Matki na Białołęce potrzebował wsparcia. Pomógł Filip Chajzer

Stowarzyszenie Wspólnymi Siłami, które od lat prowadzi na warszawskiej Białołęce Dom Samotnej Matki, co zimę prosi o pomoc. Nie ma pieniędzy na opał, mamy i dzieci mieszkają w bardzo trudnych warunkach. W tym roku apel będzie zbędny, bo jedna z mam stanęła przed kamerą Filipa Chajzera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Domu Samotnej Matki na Białołęce mieszka 12 mam i 29 dzieci.
W Domu Samotnej Matki na Białołęce mieszka 12 mam i 29 dzieci. (PAP)
d1qb7x5

Dom samotnej matki prowadzony przez Sylwię Wasiołek i Stowarzyszenie Wspólnymi Siłami jest schowany na warszawskiej Białołęce. Z zewnątrz nie wygląda najlepiej.

Budynek w opłakanym stanie

Nietynkowany dom z przybudówką i barakami. Podwórko wysypane żwirem, które zimą zmienia się w lodowisko, a wiosną jest jednym wielkim bagnem. Mieszka tu 12 matek i 29 dzieci. Niektóre uciekały z domów przed mężami–przemocowcami, inne los pozbawił dachu nad głową. Często zanim trafią na ul. Skieradowską w Warszawie, pomocy odmawiają im inne instytucje.

Przed świętami na Białołękę przyjeżdża najwięcej darczyńców. Przywożą ubrania, zabawki, czasem chemię gospodarczą czy kosmetyki. Ale Stowarzyszeniu najbardziej brakuje pieniędzy. Na remont domu, na opał, na jedzenie czy pomoc mamom, które chcą stanąć na własnych nogach. Nie jest łatwo, bo Stowarzyszenie nie może liczyć na pomoc miasta czy dzielnicy.

d1qb7x5

Chajzer na ratunek

Jednak tegoroczne Boże Narodzenie będzie wyjątkowe. Bo kilka dni temu jedna z mieszkanek domu samotnej matki na Białołęce została zaczepiona przez Filipa Chajzera, który robił uliczną sondę dla Dzień Dobry TVN. Dalszy scenariusz doskonale znamy: Filip Chajzer organizuje zbiórkę, materiał ukazuje się w śniadaniówce, w kilka godzin kwota przekazanych datków przekracza 100 000 zł.

Zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia Wspólnymi Siłami ruszyła 13 grudnia. 14 grudnia na stronie siepomaga.pl widnieje 414 000 zł. Kwesta trwa do Sylwestra i z pewnością zebrana kwota przekroczy pół miliona złotych.

d1qb7x5

Jest szansa, że w styczniu czy lutym Sylwia Wasiołek nie będzie musiała prosić o pomoc w ogrzaniu domu. A Filip Chajzer znowu znalazł sposób, żeby usunąć wizerunkowe plamy po ostatniej wpadce w programie. I nie potrzebował do tego pomocy taty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qb7x5

Podziel się opinią

Share
d1qb7x5
d1qb7x5