UrodaBalejaż blond – poznaj najważniejsze trendy w koloryzacji włosów

Balejaż blond – poznaj najważniejsze trendy w koloryzacji włosów

Balejaż blond – poznaj najważniejsze trendy w koloryzacji włosów

30.06.2018 12:37, aktual.: 02.07.2018 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Balejaż blond to efekt koloryzacji włosów, uzyskany dzięki połączeniu różnych odcieni tego samego koloru. Pofarbowane pasemka sprawiają, że fryzura jest lekka, sprężysta, a włosy wydają się grubsze i bardziej gęste.

Balejaż blond – na czym polega?

Balejaż blond jest jednym z najmodniejszych rodzajów właściwego balejażu. Sam proces farbowania polega na zmienianiu koloru pojedynczych pasemek. Zasada jest prosta – nasz naturalny kolor włosów jest kolorem podstawowym, do którego dobierane są zbliżone odcienie. Co ważne, by efekt był naturalny, farbę do włosów nakłada się na cienkie pasemka i nigdy nie zaczyna się koloryzacji od czubka głowy. Dzięki temu, fryzura bardzo zyskuje, a włosy wyglądają na bujne, zdrowe i lśniące. Balejaż blond nie wymaga od nas żadnego specjalnego przygotowania. Wygląda jak klasyczna koloryzacja. Najlepiej wykonać ją w gabinecie fryzjerskim. Profesjonalista bez problemu dobierze właściwe kolory, przygotuje pasemka o odpowiedniej grubości i zadba o pielęgnację włosów (przed wykonaniem balejażu blond, warto jedynie podciąć zniszczone końcówki włosów)
.

Obraz

Balejaż blond – dla kogo?

Według zasady, balejaż blond będzie idealny dla naturalnych blondynek. Połączenie różnych wariantów koloru blond wygląda ciekawie, elegancko i naturalnie. Jeśli jednak mamy ciemne włosy, a balejaż blond skradł nasze serce, możemy zdecydować się na ombre lub wykonać balejaż z ciemniejszymi odcieniami w roli głównej. Efekty będą bardzo zbliżone do klasycznego balejażu blond, ale będą wyglądać lepiej. Jeśli połączymy ciemne włosy z kontrastującymi jasnymi, może się okazać, że zamiast pięknej fryzury mamy na głowie jej karykaturę. Oczywiście nie jest to nieodwracalny proces, ale może każde farbowanie obciąża włosy, niszczy je i przesusza.

Obraz

Balejaż blond – jak go pielęgnować?

Balejaż blond jest jednym z rodzajów farbowania włosów, dlatego wymaga takiej samej pielęgnacji. Używane przez nas szampony, odżywki do włosów, mgiełki do włosów powinny zostać zastąpione tymi, przeznaczonymi do dbania o włosy po koloryzacji. Efekt balejażu blond będzie się utrzymywać tak długo, jak trzymać będzie użyta farba do włosów oraz od tego, jak szybko rosną nam włosy. Choć pojawiające się odrosty w przypadku balejażu blond nieestetycznie wyglądają dopiero w momencie, kiedy znacznie oddalą się od czubka głowy, warto wcześniej udać się na zabieg uzupełniający, by całkowicie nie zniweczyć efektów koloryzacji.

Obraz

Balejaż blond to zjawiskowe fryzury

Balejaż blond umożliwia stworzenie oryginalnych fryzur. Nawet proste upięcia, klasyczne warkocze, praktyczne koki mogą przeistoczyć się w eleganckie fryzury na wesele, fryzury na sylwestra lub ważną imprezę. Wszystko dzięki delikatnemu połączeniu barw, które są lepiej widoczne przy związanych włosach. Choć oczywiście te rozpuszczone również świetnie się prezentują. Do najpopularniejszych fryzur w przypadku balejażu blond zalicza się też loki i luźne fale. Delikatny skręt włosów eksponuje wykorzystane kolory i wzmacnia efekt wykonanej koloryzacji.

Obraz
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)