UrodaJak pielęgnować końcówki włosów?

Jak pielęgnować końcówki włosów?

12.02.2014 09:57, aktual.: 12.02.2014 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozdwojone, suche końce włosów to skutek zniszczenia łuski włosowej, która jest ochronną warstwą włosa. Jest to proces naturalny, postępujący, dlatego też dotyczy przede wszystkim starszej części włosa, czyli jego końcówek.

Rozdwojone, suche końce włosów to skutek zniszczenia łuski włosowej, która jest ochronną warstwą włosa. Jest to proces naturalny, postępujący, dlatego też dotyczy przede wszystkim starszej części włosa, czyli jego końcówek.

Oczywiście nie bez wpływu pozostaje to, jak traktujemy nasze włosy. Częste zabiegi chemiczne, suszenie włosów zbyt ciepłym strumieniem powietrza suszarki, nadużywanie prostownicy czy lokówki, a nawet zaginanie końcówek przy nawijaniu na wałki, przypinanie ich klamerkami, ściąganie gumką, czy tapirowanie, przyśpieszają ten proces.

Częściej problem zniszczonych końcówek obserwujemy przy włosach długich, szczególnie suchych, co ma związek z uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi podczas ocierania się włosów o ramiona i ubranie.

- Rozwiązaniem jest umiejętne postępowanie z włosami zarówno w zakresie doboru produktów do ich pielęgnacji, jak również prawidłowego postępowania podczas stylizacji - mówi mistrz fryzjerstwa Paweł Matracki, ekspert marki L’biotica. - Po pierwsze konieczne jest regularne podcinanie włosów co 4-6 tygodni, nawet w czasie ich zapuszczania. Po drugie, ważna jest właściwa pielęgnacja: stosowanie odżywek po każdym umyciu, a także regenerowanie łodyg włosowych przynajmniej raz na dwa tygodnie, stosując kompres z maski regenerującej.

O końcówki włosów dbamy, gdy: - stosujemy chłodną wodę do spłukiwania produktów po myciu, co uszczelni łuskę włosową i zabezpieczy włos przed uszkodzeniami mechanicznymi;
- delikatne postępujemy z włosami podczas rozczesywania ich, szczególnie po myciu (najlepiej używać grzebienia o szerokim rozstawie zębów). Włos wilgotny ma rozchyloną łuskę włosową, więc brakuje mu naturalnej ochrony i jest bardziej podatny na uszkodzenia;
- stosujemy chłodny nawiew podczas suszenia;
- unikamy tapirowania podczas stylizacji;
- podczas stylizacji z użyciem prostownicy lub lokówki pamiętamy o produktach zabezpieczających przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury – to zmniejszy ryzyko rozdwojenia końców;
- nie nadużywamy zabiegów chemicznych, które ingerują w strukturę włosa.

- Pomocne w zapobieganiu zniszczenia końców włosa będzie ich olejowanie, a także używanie preparatów przeznaczonych do pielęgnacji końcówek w formie fluidów, kremów, olejków, serum zawierających panthenol i keratynę.

informacja prasowa L’biotica/ Face&Look/pawelmatracki

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (7)