Trwa ładowanie...
d30b6f9

Fryzury na sylwestra i karnawał, które zrobisz sama

Sylwester i karnawał to czas szampańskiej zabawy, gdy liczy się nie tylko wyborny humor, ale również niebagatelny wygląd. Panie hurtowo zapisują się na wizyty u fryzjerów, by ci wyczarowali cuda. Tymczasem wiele fryzur jest tak prostych, że bez kłopotu uda się je zrobić w domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Upięcie na sylwestra czy karnawał łatwo wykonać w domu
Upięcie na sylwestra czy karnawał łatwo wykonać w domu (Pixabay.com, Fot: kaboompics)
d30b6f9

Fryzury na sylwestra i karnawał – eleganckie koki

Koki to jedne z najelegantszych fryzur, które sprawdzą się podczas wielkich wyjść między innymi w sylwestra czy karnawał. Choć większość wymaga wprawy fryzjera, istnieją takie upięcia, które bez problemu można zrobić samemu w domu. Przykładem może być gładki, wysoki kok, który zachwyci i doda szyku podczas przyjęcia sylwestrowego.

Fryzury z wypełniaczem do koka sprawiają wrażenie, że włosów na głowie jest znacznie więcej niż w rzeczywistości iStock.com
Fryzury z wypełniaczem do koka sprawiają wrażenie, że włosów na głowie jest znacznie więcej niż w rzeczywistości

Inny rodzaj eleganckiego koka na sylwestra czy karnawał to upięcie osadzone tuż nad karkiem. Wygląda niesamowicie w towarzystwie sukienki z wyciętymi plecami albo po prostu głębszym dekoltem z tyłu. Tego typu fryzura nie wymaga skomplikowanych czynności, a jedynie precyzji osoby czeszącej. Najlepiej wykonywać ją na zupełnie wyprostowanych włosach. Jeśli włosy są zbyt rzadkie, warto do konstrukcji samego koka użyć wypełniacza.

d30b6f9

Suszarki do włosów, lokówki, prostownice i karbownice to tylko niektóre produkty dostępne na WP radarOkazji.

Fryzury w stylu koka hiszpańskiego to gładkie upięcia nad karkiem iStock.com
Fryzury w stylu koka hiszpańskiego to gładkie upięcia nad karkiem

Stylowy kucyk na sylwestra i karnawał

Kucyk to rodzaj fryzury, który kobiety najczęściej noszą na co dzień. Jednak jego odpowiednie wymodelowanie może sprawić, że sprawdzi się podczas wielkiego wyjścia na imprezę sylwestrową albo karnawałową. Wystarczy przed zebraniem włosów w kucyk unieść je od nasady i zostawić kilka finezyjnych kosmyków przy uszach czy na wysokości skroni. Mniej formalnego charakteru kucykowi jako fryzurze na sylwestra albo karnawał doda warkocz, czy to pleciony od czubka głowy, czy po bokach.

Uroczy kucyk na każdą okazję iStock.com
Uroczy kucyk na każdą okazję

Kucyk może być związany wysoko lub nisko, przy karku. Decydując się na tę drugą opcję, warto dodać do fryzury kilka ciekawych elementów. Będzie to na przykład „zakładka”. Całe upięcie ozdobi stylowa wsuwka z perełkami czy kolorowymi kamieniami albo aksamitna kokarda, nawiązująca do lat 90.

Finezyjny niski kucyk iStock.com
Finezyjny niski kucyk

Fryzury sylwestrowe i karnawałowe z rozpuszczonymi włosami

Delikatne upięcia z rozpuszczonymi włosami to rodzaj prostych fryzur na sylwestra albo karnawał. Będzie to raczej upięcie nieformalne i o wiele częściej, i bardzo słusznie, wybierane przez młodsze kobiety. To dobre rozwiązanie, gdy na sylwestra lub karnawał szykuje się domówka albo zabawa w klubie. W połączeniu z nieformalnym strojem stworzy stylizację godną okazji i charakteru imprezy.

Fryzura z warkoczem dobieranym i rozpuszczonymi włosami iStock.com
Fryzura z warkoczem dobieranym i rozpuszczonymi włosami

Druga propozycja to ciekawa fryzura z warkoczem splecionym na czubku głowy. Wygląda bardzo młodzieżowo i nieformalnie. Jej zaletą jest to, że jest trwała, co z pewnością ma znaczenie podczas sylwestrowych i karnawałowych szaleństw.

Luźna fryzura na imprezę ze stylowym warkoczem iStock.com
Luźna fryzura na imprezę ze stylowym warkoczem

Modne warkocze – idealne uczesanie na karnawał albo sylwestra

Dwie ostatnie propozycje to supermodne warkocze. To jeden z najłatwiejszych, a przy tym najefektowniejszych rodzajów fryzur sylwestrowych. Są bardzo trwale, choć rzadko wymagają użycia dużej ilości lakieru czy gumy do włosów. W ostatnim czasie szczególnie modne są dwa warkocze dobierane – idealne na karnawałową imprezę u znajomych.

Sposób zaplatania dwóch warkoczy dobieranych iStock.com
Sposób zaplatania dwóch warkoczy dobieranych

Druga propozycja warkocza to opcja subtelniejsza, ale równie zaskakująco łatwa do zrobienia i efektowna.

Świetna fryzura z warkoczem na karnawałową domówkę iStock.com
Świetna fryzura z warkoczem na karnawałową domówkę
d30b6f9

Podziel się opinią

Share

d30b6f9

d30b6f9