Bali się Camilli. Harry po latach wyznał, co zrobiła

Bali się Camilli. Harry po latach wyznał, co zrobiła

William i Harry prosili ojca, aby nie żenił się z Camillą
William i Harry prosili ojca, aby nie żenił się z Camillą
Źródło zdjęć: © Getty Images
08.01.2023 12:31, aktualizacja: 08.01.2023 12:56

Do sieci trafiają kolejne fragmenty autobiografii księcia Harry'ego. Treści zawarte w "Spare" wzbudzają wśród internautów sporo kontrowersji. W jednym ze wspomnień zawartych w książce arystokrata twierdzi, że on i jego brat odradzali ojcu ślub z Camillą.

Już niebawem ukaże się autobiografia Harry'ego, w której książę ujawni najbardziej skrywane tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej. Od jakiegoś czasu w sieci publikowane są kolejne fragmenty "Spare". Niektóre z nich wzbudzają wśród internautów niemałe zaskoczenie. Niedawno światło dzienne ujrzała historia związku króla Karola III i jego żony Camilli. Okazuje się, że William i Harry odradzali ojcu kontynuowanie relacji z macochą.

"Zastanawiałem się, czy będzie okrutna"

Camilla nie miała łatwego startu na brytyjskim dworze. Przez lata ukrywała swój związek z ówczesnym księciem Karolem. Syn królowej Elżbiety II w końcu przyznał publicznie, że spotyka się z kobietą. Na Camillę spadła ogromna fala niechęci ze strony poddanych i członków rodziny królewskiej. Książę Harry wspomniał w autobiografii, co czuł, gdy ojciec powiedział mu o swoich planach wobec ukochanej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Pamiętam, że zastanawiałem się, czy Camilla będzie dla mnie okrutna. Czy będzie jak wszystkie niegodziwe macochy w opowieściach" - napisał.

Książę Karol wziął drugi ślub w 2005 roku. Jego synowie nie pałali entuzjazmem. Nie chcieli Camilli w swojej rodzinie, tym bardziej że historia jej relacji z synem królowej była ściśle związana z księżną Dianą. Zanim książę Karol związał się z ukochaną przysięgą, William i Harry próbowali odradzić mu ślub.

"Will i ja poprosiliśmy go, aby tego nie robił, mój ojciec posunął się dalej. Mimo goryczy i smutku, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia - dodał Harry.

Camilla miała spiskować przeciwko synom księcia Karola

Harry zauważył, że wybranka ich ojca nie jest szczera z rodziną królewską. "Zaczęła rozwijać swoją długoterminową strategię, kampanię skierowaną na małżeństwo, a z czasem na Koronę (z błogosławieństwem naszego ojca, jak przypuszczaliśmy)" - wskazał Harry.

Przyszła macocha miała donosić mediom o księciu Williamie. Z obserwacji Harry'ego wynika, że w brytyjskich brukowcach pojawiały się artykuły o jego bracie, zawierające historie, które mogła znać wyłącznie osoba z jego otoczenia.

"We wszystkich gazetach zaczęły pojawiać się historie o jej rozmowach z Wiliamem, historie, które zawierały wiele drobnych szczegółów. Żaden nie pochodził oczywiście od mojego brata" - dodał.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl