Trwa ładowanie...
dp2ws3t

Beata Tadla straciła konto na Instagramie. Hakerzy zażądali okupu

Beata Tadla została ofiarą hakerów. Miała godzinę, aby zapłacić szantażyście i odzyskać swój profil. O incydencie poinformowała na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Tadla padła ofiarą hakerów
Beata Tadla padła ofiarą hakerów (ONS)
dp2ws3t

Beata Tadla straciła swoje konto na Instagramie. "Włamali się do zabezpieczeń, zmienili identyfikatory, zażądali pieniędzy (w kryptowalucie), postawili ultimatum: albo płacisz w ciągu godziny, albo tracisz profil" – napisała na swoim profilu na Facebooku.

Dziennikarka postawiła na swoim i nie negocjowała z szantażystami. "Nie zapłaciłam, więc straciłam konto budowane przez lata, z wieloma pamiątkami, wspomnieniami, historią mojej zawodowej drogi, z kontaktami. To było podłe, a ja czuję się po prostu okradziona z własności. Zaczynam zatem od nowa. Jeśli ktoś zechce do mnie wrócić, czekam z otwartymi ramionami" – dodała.

dp2ws3t

Beata Tadla – reakcje kolegów po fachu

Pod postem rozgorzała dyskusja na temat skradzionego konta Beaty Tadli. "O matko! Przecież to kryminał!" – skomentowała Anna Kalczyńska. "A policja coś na to?" – dopytuje Wojtek Krzyżaniak.

Z kolei Olivier Halasa zapytał dziennikarkę, czy Instagram zamierza coś zrobić w zaistniałej sytuacji. "Dostałam od nich link przywracający konto i tym sposobem stałam się posiadaczką cudzego profilu" – odpowiedziała na komentarz Beata Tadla.

A o to nowy profil Beaty Tadli:

dp2ws3t

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp2ws3t

Podziel się opinią

Share

dp2ws3t

dp2ws3t