Trwa ładowanie...
d13ebql

Biżuteria z rysunku dla mamy. Młodzi projektanci podbijają Polskę

Jeszcze rok temu mało kto słyszał o Białek Design Studio, a rysunki dzieci głównie trafiały na lodówki lub do portfela rodziców. Dziś takie rysunki nabrały nowego znaczenia. Piotr Białek, projektant z Warszawy przerabia rysunki na kobiecą biżuterię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biżuteria z rysunku dla mamy. Młodzi projektanci podbijają Polskę
(Materiały prasowe)
d13ebql

Zawieszki, kolczyki, spinki do mankietów etc. – wszystko to powstaje ręcznie, a za jego realizację odpowiada Piotr Białek. Z precyzją przekłada dziecięce rysunki na biżuterię, która jest małym dziełem sztuki. Biżuteria jest wykonywana w srebrze próby 925, może być złocona. Istnieje również możliwość osadzenia kamieni szlachetnych, które rozświetlają i nadają biżuterii dodatkowego blasku

Piotr Białek był bohaterem odcinka programu "Pomysł na biznes"

Te piękności trafiają do ludzi na całym świecie, zajmując szczególne miejsca w ich sercach. – Ludzie lubią kolekcjonować dobre wspomnienia. Papier może nie przetrwać próby czasu, nasza biżuteria pozostanie na długie lata – mówi Piotr Białek.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Białek Design Studio to jedyne studio w Polsce, zajmujące się wykonywaniem pięknej spersonalizowanej biżuterii, na podstawie dziecięcych rysunków. – Biżuteria, która u nas powstaje to unikat. Ja sam nie jestem w stanie zrobić drugiego identycznego egzemplarza, bo taki jest efekt ręcznej pracy – śmieje się Piotr Białek.
- Robimy wszystko co Klient sobie zażyczy. A zamówienia przychodzą na przeróżne okazje (Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Śluby, komunie, urodziny, imieniny, Gwiazdka itd.). Często rodzice sami dla siebie zamawiają naszyjniki, bransoletki itd., bo chcą, aby cenny rysunek dziecka był zawsze blisko – dodaje Sabina Białek, żona artysty. – Ostatnio Piotr robił spinki do mankietów na podstawie rysunku sprzed 50 lat! Rysunek był mocno sfatygowany, ale jak widać miał ogromną wartość. Cieszymy się, że mogliśmy go przenieść na srebro i zachować na dłużej – dodaje.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Prace Białka można śledzić na jego profilu na FB.

d13ebql

Podziel się opinią

Share
d13ebql
d13ebql