Trwa ładowanie...
da0fuvq

Blogerka zachorowała na COVID-19. I zdradza, jak system gubi kolejnych chorych

Dagmara Hicks, autorka bloga "Cała reszta" zdradziła, że zachorowała na COVID-19. Chorobę przeszła dość łagodnie, ale miała okazję zobaczyć, jak w praktyce działa, a raczej - nie działa system ochrony zdrowia. Teraz prosi innych, by pandemię brali na serio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dagmara Hicks zachorowała na koronawirusa
Dagmara Hicks zachorowała na koronawirusa (Instagram)
da0fuvq

Liczba zakażeń koronawirusemrośnie lawinowo. Codziennie padają kolejne rekordy, w szpitalach brakuje łóżek i respiratorów, kolejne obostrzenia mają nam pomóc przetrwać zimę. Jednocześnie nie brakuje koronasceptyków, którzy w noszeniu maseczek dopatrują się łamania konsytucji.

Blogerka kontra koronawirus

Dagmara Hicks, autorka lajfstajlowego bloga od początku na serio brała zagrożenie spowodowane wirusem. Jej mąż ma astmę, jest więc w grupie ryzyka, do tego blogerka jest mamą trojaczków, więc miała o kogo dbać.

da0fuvq

Początkowo bardzo przestrzegała zasad bezpieczeństwa, ale z czasem, jak sama przyznaje, straciła czujność. Otrzeźwienie przyszło w postaci nagłej utraty węchu, okropnego bólu głowy i zmęczenia, jakiego matka trójki dzieci nigdy nie doświadczyła.

Początkowo, jak pisze na blogu, nie chciała uwierzyć, że to może być COVID-19. Jednak po rozmowie z lekarzem została skierowana na testy. I tu pierwsza przeszkoda. W Krakowie na zlecone przez NFZ testy trzeba było czekać prawie tydzień. W jednym z trzech "bezkontaktowych" punktów testowania kolejki były tak wielkie, że Hicks dopiero po dwóch dniach udało się zrobić test.

Wynik przyszedł pozytywny, ale nie poszły za nim ani zalecenia, ani kontakt z sanepidem. Nic. Jedynie zdrowy rozsądek sprawił, że blogerka i jej rodzina sami zdecydowali się na kwarantannę. Sanepid na ten sam pomysł wpadł dużo później. Informację o tym, że dzieci Hicks powinny odbyć kwarantannę w dniach 2-11 października, dostała 16 października.

da0fuvq

W długim wpisie na swoim blogu autorka przekonuje, że choroba może dopaść każdego. Nawet młodych, zdrowych, aktywnych ludzi. A że jej zdaniem polska ochrona zdrowia jest niewydolna, pozostaje dbanie o samych siebie i zdrowy rozsądek. Choć nawet wtedy nie da się uchronić przed chorobą. Blogerka zaapelowała do czytelników o zachowanie zasad bezpieczeństwa, noszenie masek i dbanie nie tylko o siebie, ale przede wszystkim - o innych.

Dwayne Johnson miał koronawirusa. Dramatyczna relacja aktora

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da0fuvq

Podziel się opinią

Share
da0fuvq
da0fuvq