ModaBluzki do pracy, które pasują każdemu. Seksapil i zero rutyny!

Bluzki do pracy, które pasują każdemu. Seksapil i zero rutyny!

Bluzki do pracy, które pasują każdemu. Seksapil i zero rutyny!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
18.07.2018 17:53, aktualizacja: 19.07.2018 09:32

Ubierając się do pracy, warto trzymać się kilku prostych reguł i mieć dobre zaopatrzenie. Polecamy stosować podstawowe zasady: swobodnie — ale nie infantylnie, elegancko — ale nie zbyt formalnie, pomysłowo — ale nie kiczowato. Zobaczcie, które bluzki spełniają te kryteria.

W jakiej bluzce do pracy?

Ładna bluzka w pracy poprawia nasze samopoczucie, a także pozwala wyglądać elegancko i stosownie. Nikt nie chce być widziany codziennie w tym samym stroju, a przez 5 dni niełatwo zachować styl, nie powtarzać się i wyglądać poprawnie. Poranna przykra niespodzianka w postaci plamy na bluzce? Nic fajnego. Brak kolejnej ulubionej bluzki na zmianę? Jeszcze gorzej. Przedstawiamy nasze sugestie i kilka propozycji niedrogich bluzek do pracy.

Jak w pracy wyglądać poprawnie i nie zwariować?

Przede wszystkim należy działać z wyczuciem. Nasz strój odzwierciedla nas samych, ale czasami musi wpasować się w obowiązujące reguły. Poprawny ubiór bez skłonności do rutynowych połączeń to nie lada wyzwanie. Najlepiej przygotować kilka gotowych zestawów do biura już w weekend. I trzymać się jednego z naszych ulubionych stylów: smart casual, czyli swobodnej elegancji.

Bluzka do pracy, którą warto mieć w czasie upałów

Kiedy temperatura sięga maksymalnie dwudziestu kilku stopni, nie ma problemu z doborem stroju. Mamy sporą swobodę. Możemy zostać w samej bluzce lub założyć marynarkę w bieli lub czerni.

Na nogi zakładamy czółenka albo szpilki. Jednak wystarczy, że temperatura wzrośnie choćby o kilka stopni i już mamy problem ze strojem do pracy. Polecamy wtedy miękkie i zwiewne bluzki o luźnym kroju. Jeśli nie chcesz „utonąć” w takim stroju, pamiętaj o tym, aby nie wybrać zbyt dużego modelu. W luźnym fasonie będziesz się czuć swobodnie i świeżo przez cały dzień.

Więcej niż biała bluzka

Kobiety cenią białe koszule, ale chcą czegoś więcej. Zwracajmy tylko uwagę na to, aby rękawy były dopasowane do wzrostu i długości rąk. Damskie koszulowe bluzki mają najczęściej uniwersalne rozmiary, niestety mocno uśrednione. Rozmiar uniwersalny pasuje więc do... uniwersalnej sylwetki.

Jaką bluzkę wybrać? Część rękawa nad mankietem nie powinna tworzyć bufki, chyba że ten efekt jest zamierzony. I odwrotne - jeżeli stojąc, wyciągniesz do przodu ręce, a mankiety nie podjadą dalej niż 2 lub 3 centymetry nad nadgarstek, bluzka jest dobra. Jeśli masz taką możliwość wybieraj stroje uniwersalne, jak na przykład koszule, które po pracy włożysz do szortów.

Najlepsza bluzka do pracy? Formalna, ale nigdy sztywna!

Są instytucje oraz firmy, gdzie obowiązuje bezwzględny dress code. Wchodzą wtedy w grę tylko biel, czerń, szarości i beże i takie koszule najczęściej wkładamy. Jeśli wkrada się rutyna, polecamy urozmaicić stylizację kolorowymi dodatkami lub ciekawą biżuterią albo postawić na wybrane przez nas modele bluzek do pracy. Łatwiej wtedy dopasować do ubrania fajną torebkę i szpilki. Jeżeli możemy sobie pozwolić na więcej luzu, to warto zwrócić uwagę na pastelowe odcienie, jak błękit lub wanilia.