Blisko ludziKoronawirus w Polsce. Biskup Grzegorz Balcerek: "O wiele bardziej groźne są wirusy duchowe"

Koronawirus w Polsce. Biskup Grzegorz Balcerek: "O wiele bardziej groźne są wirusy duchowe"

Koronawirus w Polsce. Biskup Grzegorz Balcerek: "O wiele bardziej groźne są wirusy duchowe"

21.04.2020 10:45, aktual.: 21.04.2020 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Biskup pomocniczy poznański Grzegorz Balcerek twierdzi, że jest coś groźniejszego od koronawirusa. Nawiązał do tego w trakcie błogosławieństwa, jakiego udzielił miastu w Święto Miłosierdzia Bożego.

Biskup Grzegorz Balcerek w swoim niedzielnym błogosławieństwie powiedział, że są groźniejsze rzeczy niż koronawirus. W momencie, gdy wypowiadał te słowa, Ministerstwo Zdrowia informowało o 545 nowych przypadkach zakażenia w kraju. Obecnie, 21 kwietnia, odnotowano już 9737 zakażonych, a 385 osób zmarło (stan na godzinę 13).

Biskup Grzegorz Balcerek o wirusie duchowym

"Objawem zagubienia i nieszczęścia świata jest pandemia koronawirusa. Jednak obok niewątpliwie groźnej choroby są jeszcze większe nieszczęścia, które niszczą całą ludzkość i poszczególnych ludzi: o wiele bardziej groźne są wirusy duchowe" – mówił bp Balcerek.

Duchowny w swojej wypowiedzi wyznał, że jest mu niezwykle przykro, gdy widzi pustą katedrę i myśli o wiernych, którzy chcieliby brać udział w mszy, a z powodu rządowych obostrzeń nie mogą. "Za was nieobecnych, najmilsi, szczególnie się modlę" – deklarował bp Balcerek.

"Obserwujemy lęk przed śmiercią ciała, to zrozumiałe. Ale czy lękamy się grzechu, który może spowodować śmierć wieczną?" – zapytał duchowny i zachęcał do modlitwy, pokuty i czynów miłosierdzia. Na koniec bp Balcerek udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przed drzwiami katedry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (496)