Była zakładniczką Hamasu. Wyjawiła, co jej zrobili bojownicy

Była zakładniczką Hamasu. Wyjawiła, co jej zrobili bojownicy

Mia Regev była zakładniczką bojowników Hamasu
Mia Regev była zakładniczką bojowników Hamasu
Źródło zdjęć: © Facebook | FOZ - Friends of Zion Museum
03.02.2024 12:28, aktualizacja: 03.02.2024 13:09

Mia Regev wraz z bratem i ojcem spędziła ponad 50 dni w niewoli. Podczas rozmowy z ambasadorami ONZ opowiedziała o tym, co przeżyła w tym czasie. Ze szczegółami opisała okrucieństwo bojowników Hamasu.

7 października 2023 w godzinach porannych bojownicy Hamasu zaatakowali Izrael. Zginęło wtedy najwięcej Izraelczyków od 1973 roku, czyli od czasu wojny żydowskiego państwa z koalicją syryjsko-egipską. Trwający od trzech miesięcy konflikt przyniósł śmierć tysięcy mieszkańców Strefy Gazy, a wielu obywateli Izraela wciąż przebywa w niewoli u bojowników Hamasu.

Spędziła 50 dni w niewoli. Mówi o okrucieństwie Hamasu

Jedną z osób, która przeżyła niewolę jest Mia Regev. Dziewczyna wraz z bratem i ojcem została porwana na samym początku konfliktu, 7 października, i została uwolniona po ponad 50 dniach. Podczas zorganizowanego niedawno spotkania byłych zakładników z ambasadorami ONZ, opowiedziała, jak była traktowana w niewoli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Regev szczegółowo opisała okrucieństwo bojowników Hamasu:

- Zdarli ze mnie ubranie. Zabrali moją tożsamość i nazwisko. Terrorysta, który mnie pilnował, codziennie powtarzał, że jeśli wojsko przyjdzie mnie uratować, nie umrze sam, bo natychmiast mnie zastrzeli - wspominała.

Zaapelowała też do słuchających jej ambasadorów o uwolnienie reszty zakładników. Jej zdaniem, ich czas się kończy.

Prawniczka Marina Medvin dodała na platformie X, że bojownicy Hamasu znęcali się nad Mią, m.in. uderzając ją w zranioną kostkę, którą wcześniej postrzelili. "Śmiali się z jej bólu" - napisała.

Z relacji "The Jerusalem Post" wynika, że podczas spotkania głos zabrał Gilad Erdan, izraelski prawnik i polityk, od 2003 poseł do Knesetu i minister z ramienia partii Likud. Nazwał on uwolnione rodzeństwo bohaterami.

- Wasza odwaga i siła poruszają nas wszystkich. Składam wam hołd - powiedział.

W rozmowie zaznaczył też, że - jego zdaniem - zawieszenie broni jest niedopuszczalnie, ponieważ spowoduje, że Hamas utrzyma się u władzy i przy pierwszej okazji ponownie przeprowadzi masakrę. - Ich celem jest użycie terroru przeciwko nam i zmuszenie nas do opuszczenia kraju ze strachu - podkreślił.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta