UrodaCałkowicie przestała się depilować. Miała ważny powód

Całkowicie przestała się depilować. Miała ważny powód

32-latka przestała się depilować
32-latka przestała się depilować
Źródło zdjęć: © Instagram | eldina_jaganjac

08.07.2022 12:01, aktual.: 08.07.2022 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eldina Jaganjac to 32-letnia ciałopozytywna aktywistka z Kopenhagi. Kobieta ma wyjątkowo gęste, połączone brwi oraz wąsik, których jednak nie depiluje. Swoje zdjęcia pokazuje w mediach społecznościowych, wywołując w sieci duże poruszenie. Wszystko z jednego ważnego powodu.

Eldina Jaganjac ma 32 lata i mieszka w Kopenhadze. Kobieta ma owłosienie na twarzy - wąsik, a także gęste, połączone brwi. W marcu 2020 roku przestała wykonywać regulację brwi, usuwać wąsik, a także porzuciła inne zabiegi kosmetyczne polegające na depilacji okolic intymnych, nóg czy rąk.

Nie mogła wyjść z domu niewydepilowana. Z dnia na dzień to się zmieniło

Skąd taka decyzja kobiety? Powód jest tylko jeden – Eldina chce pokazywać światu, że damskie owłosienie jest całkowicie normalne i nie trzeba się go wstydzić.

"Męż­czyź­ni wy­cho­dzą z do­mu bez usu­wa­nia wło­sów z twa­rzy, więc dla­cze­go ja mam to ro­bić? Zda­łam so­bie spra­wę, że mo­gę le­piej wy­ko­rzy­stać swój czas. Nie je­stem prze­ciw­na go­le­niu czy usu­wa­niu wło­sów, ale de­ner­wu­je mnie ocze­ki­wa­nie, że każ­da ko­bie­ta powin­na to ro­bić przez ca­ły czas" - napisała na Instagramie.

Nie zawsze jednak tak było. Wcześniej Dunka nie wyobrażała sobie, żeby wyjść z domu z nieogolonymi nogami czy niewyregulowanymi brwiami. "Ja, podobnie jak wiele innych kobiet, sama nauczyłam się pilnować. Nie czułam się komfortowo wychodząc na zewnątrz, jeśli moje brwi nie byłyby małe. Nie szłam na siłownię, jeśli nie miałam gładko ogolonych nóg" - podkreśliła.

Wywołuje burzę w sieci. Nazywają ją "Shrekiem"

Od tamtej pory Eldina udziela się w mediach społecznościowych jako ciałopozytywna aktywistka. Jej profil na Instagramie obserwuje już ponad 25 tysięcy użytkowników. Większość internautów podchodzi entuzjastycznie do działalności kobiety, jednak pod jej wpisami zdarzają się również obraźliwe komentarze. Niektórzy nazywają ją "Shrekiem", wyśmiewają także jej owłosienie.

Eldina nic nie robi sobie z ich uwag i dalej publikuje zdjęcia naturalnej siebie. Uczy tym samym ludzi samoakceptacji i pokazuje, jakie oczekiwania nakłada społeczeństwo na kobiety w kwestii ich wyglądu.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (81)
Zobacz także