Chcesz się pozbyć komarów? Posadź już niedługo
Komary to zmora właścicieli ogrodów i balkonów. Zastosowanie roślin odstraszających pomoże w walce z tymi owadami. Najlepiej zadziałać jak najwcześniej, zanim zrobi się na tyle ciepło, że insekty opanują naszą przestrzeń.
Wraz z nadejściem cieplejszych dni, wielu z nas cieszy się na myśl o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jednak równocześnie pojawiają się pierwsze problemy z niechcianymi gośćmi – komarami. Dla tych, którzy pragną cieszyć się ogrodem bez insektów, istnieje proste rozwiązanie. Warto wzbogacić otoczenie o rośliny, które skutecznie odstraszają te owady.
Lista gatunków, które warto zasadzić, jest długa. Na szczególną uwagę zasługują: kocimiętka, lawenda, aksamitka czy pelargonia pachnąca. Nie tylko ozdobią one przestrzeń, ale przede wszystkim zniechęcą komary do jej odwiedzania.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ugryzienia komarów i meszek. Środki, które skutecznie złagodzą swędzenie
Zobacz też: Nie zabijaj ich. Jesienią wchodzą do domów
Posadź w ogrodzie lub na balkonie. Problem z komarami zniknie
Decydując się na walkę z komarami za pomocą roślin, warto rozważyć użycie ziół, które często mamy pod ręką. Do najskuteczniejszych zalicza się rozmaryn, bazylię, tymianek, melisę, miętę oraz koper włoski. Do roślin, z którymi nie lubią się komary, zaliczamy również lawendę oraz aksamitkę.
Aby dobrze rosły i spełniały swoje zadanie, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Nasiona warto umieszczać w chłodnych miejscach, takich jak lodówka, na krótki okres, a następnie zasiewać je w donicach. Ważne jest także, by zadbać o odpowiednie nasłonecznienie i regularne podlewanie.
Początkowo, niektóre rośliny, takie jak lawenda, można zacząć siać zimą, aby wiosną były gotowe do umieszczenia w ogrodzie. Aksamitki zaś najlepiej sadzić wiosną, po zakończeniu przymrozków.
Dlaczego warto postawić na naturalne "odstraszacze"?
Stosowanie roślin odstraszających to nie tylko ekologiczna, lecz także efektywna metoda walki z komarami. Dzięki naturalnym właściwościom roślin można znacząco ograniczyć liczbę owadów w ogrodzie.
Nie należy zapominać, że odpowiednie rozmieszczenie roślin oraz ich pielęgnacja są kluczowe dla uzyskania pożądanych efektów. Zachowanie naturalnego balansu w ogrodzie przyczynia się do zwiększenia jego atrakcyjności nie tylko dla nas, ale i dla pożytecznych owadów.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.