Chcesz się pozbyć komarów? Posadź już niedługo
Komary to zmora właścicieli ogrodów i balkonów. Zastosowanie roślin odstraszających pomoże w walce z tymi owadami. Najlepiej zadziałać jak najwcześniej, zanim zrobi się na tyle ciepło, że insekty opanują naszą przestrzeń.
Wraz z nadejściem cieplejszych dni, wielu z nas cieszy się na myśl o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jednak równocześnie pojawiają się pierwsze problemy z niechcianymi gośćmi – komarami. Dla tych, którzy pragną cieszyć się ogrodem bez insektów, istnieje proste rozwiązanie. Warto wzbogacić otoczenie o rośliny, które skutecznie odstraszają te owady.
Lista gatunków, które warto zasadzić, jest długa. Na szczególną uwagę zasługują: kocimiętka, lawenda, aksamitka czy pelargonia pachnąca. Nie tylko ozdobią one przestrzeń, ale przede wszystkim zniechęcą komary do jej odwiedzania.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"To jest hit". Testujemy maskę koloryzującą 2w1
Zobacz też: Nie zabijaj ich. Jesienią wchodzą do domów
Posadź w ogrodzie lub na balkonie. Problem z komarami zniknie
Decydując się na walkę z komarami za pomocą roślin, warto rozważyć użycie ziół, które często mamy pod ręką. Do najskuteczniejszych zalicza się rozmaryn, bazylię, tymianek, melisę, miętę oraz koper włoski. Do roślin, z którymi nie lubią się komary, zaliczamy również lawendę oraz aksamitkę.
Aby dobrze rosły i spełniały swoje zadanie, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Nasiona warto umieszczać w chłodnych miejscach, takich jak lodówka, na krótki okres, a następnie zasiewać je w donicach. Ważne jest także, by zadbać o odpowiednie nasłonecznienie i regularne podlewanie.
Początkowo, niektóre rośliny, takie jak lawenda, można zacząć siać zimą, aby wiosną były gotowe do umieszczenia w ogrodzie. Aksamitki zaś najlepiej sadzić wiosną, po zakończeniu przymrozków.
Dlaczego warto postawić na naturalne "odstraszacze"?
Stosowanie roślin odstraszających to nie tylko ekologiczna, lecz także efektywna metoda walki z komarami. Dzięki naturalnym właściwościom roślin można znacząco ograniczyć liczbę owadów w ogrodzie.
Nie należy zapominać, że odpowiednie rozmieszczenie roślin oraz ich pielęgnacja są kluczowe dla uzyskania pożądanych efektów. Zachowanie naturalnego balansu w ogrodzie przyczynia się do zwiększenia jego atrakcyjności nie tylko dla nas, ale i dla pożytecznych owadów.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.