Chcesz zmian? Kup perukę!
Przez stulecia nieustannie zmieniały się i doskonaliły, dążąc do perfekcji, a ich tworzenie stało się sztuką. Na przestrzeni wieków bywały nieodzownym atrybutem pań oraz panów, świadczyły o wysokim statucie społecznym lub odchodziły w zapomnienie.
Przez stulecia nieustannie zmieniały się i doskonaliły, dążąc do perfekcji, a ich tworzenie stało się sztuką. Na przestrzeni wieków bywały nieodzownym atrybutem pań oraz panów, świadczyły o wysokim statucie społecznym lub odchodziły w zapomnienie.
Dziś są obecne nie tylko na deskach teatrów, czy w muzealnych salach, pozwalających na podróże przez minione epoki. Bywają koniecznością, a jednocześnie zbawieniem, potrafią cofać czas. Coraz częściej sięgają po nie kobiety pożądające zmian. Dzięki nim każda z nich może zaspokoić swoją naturalną potrzebę poszukiwania idealnego wizerunku. Naturalne, syntetyczne, kręcone, jednobarwne i wielokolorowe. Dają nieograniczone możliwości. Umożliwiają diametralną zmianę wyglądu, nie uszkadzając struktury włosów. Na chwilę, na dłużej, mogą zmieniać Cię każdego dnia. Z blondu do czerni, z czerni do blondu w jedną chwilę.
Z grzywką czy bez? To pytanie również rozwiąże się w ciągu minuty. Zastanawiasz się nad trwałą ondulacją, a może idealną gładkością uczesania, peruka da Ci natychmiastową odpowiedź.
Dla przeciwniczek zimowych nakryć głowy są doskonałym rozwiązaniem. Dla mnie zawsze były wyzwaniem. Strzyżenie ich wymaga ogromniej precyzji, każdy ślad nożyc pozostaje widoczny na wieki. Jednak satysfakcję z dobrze wykonanego rzemiosła można podziwiać bez końca.
Jeśli zdecydujesz się na zakup ważne jest by były wykonane z naturalnych włosów, najlepszą jakość odnajdziesz we włosach słowiańskich. Peruki wykonane z tego rodzaju włosów zachowają świeży wygląd na dłużej.
Ważna jest także pielęgnacja, peruki „pierzemy” na stojaku lub główce w pozycji pionowej, w letniej wodzie, o temperaturze nie przekraczającej 250C z dodatkiem szamponu, delikatnie ugniatając włosy, po umyciu konieczne jest zastosowanie odżywki. Szczotkujemy lecz nigdy pod włos, zawsze po wysuszeniu, szczotką lub grzebieniem o zaokrąglonych końcach, tak by nie spowodować uszkodzenia materiału i poplątania włosów. Samo suszenie powinno odbywać się w temperaturze pokojowej, choć przy włosach naturalnych suszarka podobnie jak lokówka nie stanowi zagrożenia.
Szczegółową wiedzę dotyczącą użytkowania i pielęgnacji najlepiej posiąść od producenta, jeśli w jego ofercie znajdują się również kosmetyki stworzone na potrzeby pielęgnacji nie należy eksperymentować z innymi, pamiętając, że odpowiednie postępowanie pozwoli dłużej cieszyć się zdrowym wyglądem nowych włosów.
Należy także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu, do tego celu najodpowiedniejsze są siatki, stojaki i stelaże, zabezpieczające peruki przed deformacją. Jeśli jednak obawiacie się samodzielnego czyszczenia peruki zdecydujcie się na zakup gwarantujący również jej serwis.
I pamiętajcie peruka powinna być przede wszystkim wygodna, a więc właściwie dopasowana, w związku z czym dokonując zakupu konieczne jest jej przymierzenie co oznacza, że transakcja przez internet, choć często bardziej ekonomiczna traci sens. A koszty? Dobra peruka musi kosztować. Koszt peruki uzależniony jest od długości użytych włosów oraz gęstości peruki i waha się od 2 do 5 tysięcy złotych.
(bb)