Cheerleaderka
Dwudziestoczteroletnia Monika jest kapitanem grupy tanecznej Cheerleaders Flex Sopot, która swoimi występami ubarwia różnego rodzaju imprezy sportowe. Pewnego dnia dziewczyna staje przed olbrzymim wyzwaniem – ma stworzyć pierwszą w Polsce drużynę tancerek na wózkach inwalidzkich
14.10.2014 | aktual.: 15.10.2014 16:27
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Dwudziestoczteroletnia Monika jest kapitanem grupy tanecznej Cheerleaders Flex Sopot, która swoimi występami ubarwia różnego rodzaju imprezy sportowe. Pewnego dnia dziewczyna staje przed olbrzymim wyzwaniem – ma stworzyć pierwszą w Polsce drużynę tancerek na wózkach inwalidzkich. Pełna obaw, ale jednocześnie bardzo ambitna i zdyscyplinowana przyjmuje tę propozycję. Po raz pierwszy w życiu przyjdzie jej - wysportowanej, w pełni sprawnej i pięknej dziewczynie – pracować z ludźmi fizycznie ograniczonymi, jednak nie mniej ambitnymi niż ona sama. Przez około pół roku będą wspólnie trenować, aby ostatecznie, nowo utworzony zespół wystąpił podczas meczu siatkarzy lub koszykarzy, których na co dzień dopingują dziewczyny z Flex.
Historia Moniki i pięciu jej podopiecznych stała się inspiracją do nakręcenia filmu dokumentalnego Cheerleaderka. Reżyserem i autorem zdjęć jest Sławomir Witek (autor zdjęć filmów "Olena" i "Matka" oraz reżyser filmów "Siedmiu mężczyzn w różnym wieku" i "Prawdziwy miód"). Producent: Maj Film Produkcja Filmowa.
Zdjęcia do filmu są już na ukończeniu.
Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducent: MX35. Partnerzy: Grupa LOTOS, Urząd Miasta Sopot. Partner medialny: Wirtualna Polska.