Trwa ładowanie...

Chora na raka kobieta ostrzega przed opalaniem w solarium. Pokazała wstrząsające zdjęcia

62-letnia Brytyjka chora na nowotwór skóry postanowiła pokazać światu, jakie skutki przyniosły jej częste wizyty w solarium. Kobieta, która w przeszłości była uzależniona od opalania, dziś chce ostrzec inne osoby. Jej zdjęcia wywołały niesamowite emocje wśród internautów.

Share
Chora na raka kobieta ostrzega przed opalaniem w solarium. Pokazała wstrząsające zdjęcia
Źródło: Twitter
d2d6ban

Elaine Sheaf w przeszłości była uzależniona od opalania. Twierdzi, że 40 lat temu regularnie chodziła na solarium, nie zdając sobie sprawy, co jej grozi. 22 lata temu zaobserwowała na swoim policzku ciemną plamę. Wybrała się więc na wizytę do lekarza. Ten jednak zamiast zlecić jej dokładne badania, stwierdził, że nie powinna się przejmować, bo to nic złego.

Znamię wielkości grochu stawało się coraz bardziej uciążliwe. W końcu zaczęła odczuwać w tym miejscu ból. Gdy Elaine zauważyła, że plama znacznie się powiększyła, postanowiła iść do innego specjalisty. Lekarz po wstępnych badaniach zdiagnozował u niej 4. stadium raka skóry.

Twitter
Źródło: Twitter

Od kiedy w 2013 roku wykryto u niej chorobę, Brytyjka zdążyła przejść aż 15 zabiegów, w tym m.in. usunięcie kości policzkowej, przeszczep skóry i rekonstrukcję twarzy. Dziś Elaine pokazuje swoje zdjęcia, aby ostrzec osoby, które regularnie się opalają.

d2d6ban

Mąż Elaine podejrzewa, że przyczyną jej choroby było opalanie, ale nie ma pewności. - Specjaliści nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, że w 100 proc. rak spowodowany był opalaniem w solarium. Gdy Elaine miała 20 lat, przestała już z niego korzystać. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak groźne jest dla zdrowia opalanie - wyznał.

Internauci są wstrząśnięci tą historią. - Mam nadzieję, że uda jej się pokonać chorobę, a jej rany się zagoją - pisze jeden z nich. - Skoro opalanie jest tak niebezpieczne, to dlaczego w solariach non stop są długie kolejki? Powinni tego zabronić! - dodaje kolejny.

Zobacz też: "Bliskie spotkania kobiet". Namiętność i pożądanie

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2d6ban

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d6ban
d2d6ban