Trwa ładowanie...

Chroń swoje pieniądze. Portfele z zabezpieczeniem przed kradzieżą

Coraz częściej korzystamy z płatności zbliżeniowej, która ułatwia dokonywanie codziennych zakupów. Nie zawsze jednak nasze pieniądze są w stu procentach bezpieczne. By uchronić się przed potencjalną kradzieżą, można nosić kartę w portfelu, który zawiera specjalne zabezpieczenie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chroń swoje pieniądze. Portfele z zabezpieczeniem przed kradzieżą
Źródło: iStock.com
dgj7zq4

Ochrona kart – system RFID

Technologia RFID jest wygodną opcją przyspieszenia identyfikacji, dokonywania szybkich transakcji płatniczych czy ewidencji i zabezpieczania dokumentów, z której korzysta się powszechnie już od wielu lat. Wystarczy zbliżyć przedmiot do terminala albo czytnika, by zapłacić za zakupy czy odczytać dane identyfikujące, i to w mniej niż sekundę. System ten działa dzięki falom radiowym, zawiera specjalne anteny odbiorczo-nadawcze oraz układy elektroniczne z zakodowanymi danymi.

Informacje te nie są trudne do odczytania, zwłaszcza przez złodziei, którzy prześcigają w pomysłach na sprytną kradzież naszych pieniędzy nie tylko za pośrednictwem internetu. Jeśli wolisz dmuchać na zimne i chcesz zabezpieczyć swoje pieniądze przed potencjalnymi fałszywymi transakcjami niechronionymi PIN-em oraz zdobyciem wrażliwych danych, i jednocześnie pragniesz wymienić swój portfel na nowy, możesz wybrać model zawierający zabezpieczenie przed ich sczytaniem.

Portfel z zabezpieczeniem – taki sam jak wszystkie inne

Niektóre portfele i etui na dokumenty zawierają specjalną blokadę przed zdalnym dostępem do danych. Są to zabezpieczenia, których nie widać gołym okiem i które w żaden sposób nie wpływają na wygląd danego produktu, na jego wagę ani pojemność, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Najczęściej jest to wszyta w materiał, bardzo cienka membrana blokująca sygnał emitowany w stronę portfela. Dzięki niej nie musimy bać się o nasze pieniądze, nawet jeśli wszystkie zbliżeniowe karty płatnicze są schowane głęboko w torebce.

Portfele z systemem anty-RFID czy stop RFID czy po prostu z ochroną RFID (nazewnictwo jest zwykle zależne od producenta) dostępne są w wielu kolorach i wielkościach. W zależności od potrzeb możemy wybrać najlepszy dla siebie model. Jeśli chcemy nosić wyłącznie dokumenty, możemy zdecydować się na kupno cienkiego etui, które zmieści się praktycznie wszędzie, ale jeśli lubimy zbierać wszelkie karty lojalnościowe, a dodatkowo czasem płacimy drobnymi monetami albo gotówką, możemy wybrać niewielki portfel z zamykaną na zamek przegrodą na bilon.

Dobrą opcją będzie zakup portfela wykonanego z naturalnej skóry, która bardzo dobrze zniesie upływ czasu i nie zniszczy się zbyt szybko. Elegancki portfel ze skóry i zabezpieczeniem przed utratą danych to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla mamy, babci czy przyjaciółki, ale też męża, brata albo taty.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dgj7zq4

Podziel się opinią

Share
dgj7zq4
dgj7zq4