Co czytać po „50 twarzach Greya”?

„50 twarzy Greya” to powieść erotyczna, której każda kolejna część przez długi czas była hitem list światowych bestsellerów. Sukces trylogii tłumaczyć można budzącymi przez nią kontrowersjami albo po prostu potrzebami czytelników. Fanom Greya podpowiadamy tytuły książek, które warto przeczytać w następnej kolejności.

Co czytać po „50 twarzach Greya”?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.03.2018 | aktual.: 27.04.2018 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„80 dni żółtych” wzorem „50 twarzy Greya”

Historia Anastasii Steele i Christiana Greya poruszyła świat pisarski na tyle, że powstało wiele powieści łudząco podobnych do tej autorstwa E.L. James. Jedną z nich jest książka „Osiemdziesiąt dni żółtych” napisana przez Vinę Jackson.

Opowiada ona o losach młodej, płomiennowłosej skrzypaczki, Summer, która targana namiętnościami wpada w ramiona bogatego i przystojnego biznesmena, Dominica. Mężczyzna obiecuje odkupić jej zepsute skrzypce pod pewnym warunkiem. Romans kwitnie, a otaczająca go niebezpieczna więź i burzliwe uczucie prowadzi czytelnika przez wielki świat muzyki poważnej, prezentując najważniejsze sceny Nowego Jorku czy Londynu.

Pani Grey – ciemniejsza strona postaci kobiecej

Roli dominatora w powieściach erotycznych nie musi odgrywać mężczyzna, jak to miało miejsce między innymi w kultowych „50 twarzach Greya”. Paula Soler w swojej książce „Sekretne miejsca” przedstawia czytelnikowi historię namiętnego związku młodego, ułożonego prawnika, Davida z silną i uwodzicielską milionerką, Irene.

W tej relacji to kobieta dyktuje warunki, stawiając młodego kochanka często w sytuacjach bez wyjścia. David musi zdecydować czy chce się ożenić z narzeczoną, czy zupełnie poświęcić uzależniającej relacji z elektryzującą Irene.

Powieść „Sekretne miejsca” to książka dla czytelników, którzy cenią sobie w literaturze barwne postacie kobiece oraz wyrafinowany język autora.

Podobało Ci się "50 twarzy Greya"? Sprawdź inne książki na WP radarOkazji.

Elektryzujący „Prokurator”, czyli Grey po polsku

Mimo że polską E.L. James okrzyknięto Annę Kropelkę, autorkę książki „Odkrywając siebie”, dużą popularnością cieszy się także Paulina Świst i jej powieść „Prokurator”. Książka łączy w sobie cechy kryminału i erotyku, wprowadzając czytelnika z jednej strony w zawiły świat prawa i zbrodni, a z drugiej w uwodzicielską relację dwojga kochanków.

Para poznaje się przypadkowo. Ona jest młodą prawniczką, nieszczęśliwą w miłości, stojącą przed wyzwaniem wygrania trudnego procesu. On, młody bóg, przystojny i charyzmatyczny, okazuje się oskarżycielem w tym samym procesie. Kinga i Łukasz stoją zatem po przeciwnych stronach barykady w sądzie, ale przyciągają się wzajemnie jak magnes w łóżku. Czy śladem bohaterów „50 twarzy Greya” połączy ich prawdziwa miłość?

Grey poza ekranem – 50 twarzy Jimiego Dornana

Ostatnia propozycja jest zupełnie inna. Nie jest to bowiem powieść erotyczna, ale biograficzna. Fanów serii z pewnością ciekawi są, kim jest prywatnie Jamie Dornan, odtwórca głównej roli w ekranizacji „50 twarzy Greya”.

Książka „Jamie Dornan. Wszystkie jego twarze” autorstwa Alice Montgomery to również propozycja dla osób interesujących się światem filmu. Autorka przytacza szereg danych biograficznych aktora, od północnoirlandzkich korzeni, przez tragiczne wydarzenia w rodzinie w jego latach młodzieńczych, po pierwszą dużą rolę w serialu „Upadek”, która przyczyniła się do popularności Jamiego Dornana. Nie brakuje również wątków miłosnych, a także tematu kluczowego – występu w filmie „50 twarzy Greya”.

Komentarze (0)