Widzisz taki nalot na śliwkach? Wielu nie ma pojęcia, co oznacza

Co oznacza biały nalot na śliwkach?
Co oznacza biały nalot na śliwkach?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

28.08.2024 13:00, aktual.: 28.08.2024 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczął się sezon na śliwki. Wielu z nas wykorzysta je do przygotowania ciast, deserów czy przetworów. Przed zakupem koniecznie zwróć uwagę na ich skórkę.

Sezon na śliwki zaczyna się już w sierpniu, a kończy pod koniec września. To smaczne, słodkie i bardzo wartościowe owoce obfitujące w wiele cennych składników odżywczych. Chcąc zatrzymać ich smak na dłużej, wielu z nas przerabia je na sok, dżem czy powidła. Jeśli planujesz wykorzystać je w swojej kuchni, zwróć uwagę na ich wygląd. Co oznacza biały nalot na śliwkach?

Jedz jak najczęściej. To źródło wielu witamin i minerałów

Śliwki to źródło pierwiastków, takich jak żelazo, potas, magnez, fosfor czy wapń. Owoce te zawierają również witaminę A, C, E oraz te z grupy B. Ponadto, śliwki są bogate w błonnik, podobnie jak wiele innych owoców. Regularne spożywanie śliwek w umiarkowanych ilościach niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Osoby borykające się z dolegliwościami ze strony układu trawiennego powinny jeść je jak najczęściej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wrzesień to idealny czas na zakup śliwek, bowiem to właśnie wtedy są najsłodsze i najsmaczniejsze. Wiele osób uprawia je również w swoich przydomowych ogrodach lub sadach, które w tym okresie aż uginają się pod ciężarem fioletowych owoców. Jeśli nie uprawiasz śliwek i zaopatrujesz się w nie na targu lub w sklepie, przed zakupem dokładnie im się przyjrzyj. Biały nalot na skórce to bardzo ważny znak.

Co oznacza biały nalot na śliwkach?

W Polsce rośnie wiele gatunków śliwek. Na większości z nich znajduje się charakterystyczny, biały nalot. To całkowicie naturalne zjawisko, które pełni bardzo ważną funkcję, a także wskazuje na jakość owoców.

Biały nalot na śliwkach pełni funkcję filtra, który zabezpiecza owoce przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz trudnymi warunkami środowiskowymi. "Przykurzona" warstwa występuje na każdej śliwce, jednak ta ściera się po umyciu bądź przemieszczeniu. Dlatego podczas zakupów warto wybierać śliwki z białym nalotem, który świadczący o ich świeżości.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także