Blisko ludziCo wolno ochroniarzowi w supermarkecie? Poznaj swoje prawa

Co wolno ochroniarzowi w supermarkecie? Poznaj swoje prawa

13.02.2017 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy ochroniarz w galerii handlowej ma prawo przerwać karmienie piersią młodej mamie? Czy może przeszukać torebkę przed wyjściem ze sklepu? O to, co wolno ochroniarzowi w supermarkecie, zapytaliśmy mecenasa Piotra Kaszewiaka.

Jeśli ma podejrzenia, może nas zatrzymać. Ale czy może nas przeszukać? Ochroniarze w supermarketach nie mają takich praw jak policja, ale kiedy interwencja dotyczy nas, często tracimy głowę i pozwalamy łamać nasze prawa.

Ochroniarze czasem czują się wszechmocni i bezkarni. Przykładem mogą być interwencje wobec matek publicznie karmiących piersią. – Zdarzają się i takie rzeczy ze strony ochroniarzy, którzy są nadgorliwi w wykonywaniu swoich obowiązków. Ale nie sądzę, żeby to było zgodne z polityką jakiejkolwiek firmy – tłumaczy Piotr Kaszewiak i dodaje, że taka interwencja ze strony ochroniarza jest oczywiście bezpodstawna.

O czym warto pamiętać, kiedy ochroniarz poprosi nas o pokazanie zawartości torebki lub pokazanie dowodu osobistego? – Zanim okażemy dokumenty, poprośmy o okazanie dokumentów ochroniarza. Upewnijmy się, czy ma kwalifikacje, żeby dokonywać jakichkolwiek działań – radzi Kaszewiak, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości poleca wezwać policję.

Źródło artykułu:Telewizja WP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także