Design
27-06-2007 (14:40)

Co zrobić ze starą meblościanką?

Nika, będąca studentką, chciałaby wyremontować pokój. Wybrała żywo-zielony kolor na ściany. Ma zieloną kanapę i jasnopomarańczową roletę w oknie. Do tych wesołych kolorów nie pasuje stara meblościanka. Ze studenckiego budżetu nie sposób wysupłać pieniędzy na taki zakup. Pytanie brzmi więc, co zrobić ze starą meblościanką
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co zrobić ze starą meblościanką?
(www.mes.nl)

Nika, będąca studentką, chciałaby wyremontować pokój. Wybrała żywo-zielony kolor na ściany. Ma zieloną kanapę i jasnopomarańczową roletę w oknie. Do tych wesołych kolorów nie pasuje stara meblościanka. Ze studenckiego budżetu nie sposób wysupłać pieniędzy na taki zakup. Pytanie brzmi więc, co zrobić ze starą meblościanką w kolorze ciemnej wiśni, z białymi frontami i wiśniową ramką na drzwiach?

(fot. www.mes.nl)
Podziel się

Pocieszam, że można zrobić sporo, a dodatkowo wyżyć się artystycznie. Najprostszym sposobem będzie oczywiście pomalowanie mebla. Oczywiście należy wówczas pamiętać o odpowiednim przygotowaniu szaf. Czyli to, co możliwe porozbierać na części, zapewniając sobie dobry dostęp, odtłuszczyć powierzchnię i wysuszyć, potem przetrzeć lekko papierem ściernym, aby farba się lepiej trzymała.

Oczywiście można malować jednolicie, ale także we wzory, korzystając z szablonów oraz naklejek. Prócz tego można się pobawić i zastosować do starych mebli technikę decoupage. W tym celu najlepiej skserować ulubione wzory, fragmenty starych czasopism, kawałki tapet, a nawet kawałki zasuszonych roślin i przykleić na meble, zabezpieczając na koniec lakierem. Modnym i wygodnym sposobem są kopie wielkoformatowe lub fototapety naklejone na meble.

Joanna Rzepińska
Architekt wnętrz

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.