Trwa ładowanie...
d29741q

Czego kobiety potrzebują, aby mieć dobry seks? Badania to wskazały

Według niedawno przeprowadzonej ankiety, dobry seks dla kobiet musi mieć szczególne podłoże emocjonalne. Jednak stres codziennego życia najprawdopodobniej mocno je do niego zniechęca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czego kobiety potrzebują, aby mieć dobry seks? Badania to wskazały
Czego kobiety potrzebują, aby mieć dobry seks? Badania to wskazały (Unsplash)
d29741q

Badanie przeprowadzone przez platformę Kindara, miało na celu ustalenie, czy stereotypy dotyczące płci i charakterystyki seksualnej dla nich, są prawdziwe. Okazało się, że ponad połowa z 500 respondentek uznała połączenie emocjonalne za najważniejszy aspekt dobrego seksu. Gra wstępna była niezbędna jedynie dla jednej czwartej z nich. Tylko około 10 proc. kobiet uważało, że to komunikacja jest najważniejsza. Odkrywanie nowych gadżetów, częstotliwość i intensywność seksu stanowiły poniżej pięciu procent respondentek.

Badania wykazały także, że ponad połowa kobiet skarżyła się na brak seksu, a trzy czwarte badanych pragnęło go uprawiać ponad trzy razy w tygodniu. Jak się okazało, największy negatywny wpływ na życie seksualne kobiet miał stres, na który narzekało 39% respondentek. Pojawiało się także uczucie braku zgrania z partnerem w łóżku, brak nastroju lub niska samoocena. Jedna piąta kobiet stwierdziła natomiast, że nie ma żadnych czynników wpływających negatywnie na ich życie seksualne.

Richard Longhurst, współwłaściciel Lovehoney, który przeprowadził ankietę, powiedział, że chociaż istnieją duże różnice pomiędzy płciami, większość ludzi znalazła "seksualne spełnienie z partnerem o podobnych potrzebach seksualnych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29741q

Podziel się opinią

Share

d29741q

d29741q