ModaCzekoladowe prezenty. Podaruj komuś odrobinę słodyczy

Czekoladowe prezenty. Podaruj komuś odrobinę słodyczy

Czekoladowe prezenty. Podaruj komuś odrobinę słodyczy
Źródło zdjęć: © iStock.com
11.02.2019 11:14, aktualizacja: 11.02.2019 11:54

Czekolada to jeden z najchętniej wręczanych prezentów bliskiej osobie. Klasyczna, ogólnie lubiana, niedroga i występująca w setkach odmian i form. Zobacz, co możesz podarować np. z okazji Walentynek, jeśli tradycyjna tabliczka wydaje ci się banalna.

Słodkości, które robią wrażenie – czekoladowe figurki

Starannie wykonane figurki z czekolady zachwycają i przykuwają wzrok, dlatego będą dobrym prezentem zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Przywykliśmy do tego, że słodycze w oryginalnej formie są chętnie kupowane jako upominki dla dzieci, ale dorośli także chętnie sięgają po nietypowe łakocie. Najbardziej znanym rodzajem oryginalnej figurki z czekolady jest pusta w środku sylwetka Mikołaja opakowana w błyszczące, czerwono-złote sreberko. Możliwości jest jednak znacznie więcej, bo możemy wybrać zarówno formę, jak i kolor, smak, cenę, wartość kaloryczną czy dodatki.

Słodkości dla mężczyzny

Jeśli twój syn, partner, kolega lub tata kocha słodkości, na pewno przypadnie mu do gustu oryginalny zestaw narzędzi z czekolady lub gadżety, które do złudzenia przypominają narzędzia z warsztatu, pilota do telewizora, pada do gier lub miniaturowe BMW. Wybór jest ogromny i wśród ciekawych figurek na pewno nie zabraknie inspiracji na nadchodzące Walentynki oraz wiele innych okazji.

Słodkości dla kobiety

W kategorii oryginalnych czekoladek dla kobiet królują kobiece inspiracje odzieżą, kwiatami i urodowymi akcesoriami. Cena upominku zależy od jego rozmiary, ilości detali i ewentualnych dodatkowych elementów zestawu. Jeśli wybieramy prezent z opcją dostawy w konkretny dzień, pod wskazany adres oraz wprost do rąk bliskiej osoby, możemy skomponować piękny zestaw z efektownym bukietem kwiatów. Dzięki temu bliska nam osoba odbiorze prezent np.będąc w pracy, a potem możecie się spotkać na wspólnej kolacji.

Podaruj odrobinę słodyczy

Czekolada to wyjatkowo zmysłowe doznanie. Smak, intensywny zapach oraz zbawienny wpływ na nastrój to jej największe, ale nie jedyne zalety. Czekolada dobrej jakości jest wykorzystywana także do luksusowego masażu, produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych i upiększających, jak np. bardzo modnych pomadek w odcieniach mlecznych i gorzkich odmian słodyczy.

W wyborze czekolady kierujmy się zawartością masła kakaowego, które zapewnia słodyczy intensywny zapach, trwałość oraz subtelną gładkość. Czekolada oddziałuje na nas także poprzez kolor. Na pewno nie raz zetknęliście się z piękną bluzką w kolorze czekoladowym lub z modą na włosy w kolorze czekolady.

Obraz
© Shutterstock.com

Liczy się każdy detal – czekoladowe prezenty

Działanie czekolady na nasze zmysły to także to, jaki wygląd ma nasza czekolada. Bajecznie fantazyjne pudełko pralin o oryginalnych zdobieniach zaskoczy nawet wybrednego łasucha, a eleganckie opakowanie nie musi być zwykłym kartonikiem. Jak wiadomo: jemy też oczami, więc przyjemność skonsumowania pomysłowych łakoci będzie podwójna, jeśli te przybrały nietypową formę.

Obraz
© iStock.com | FotoDuets