Trwa ładowanie...

Czy Jill Biden spotka się kiedyś z Agatą Dudą? Na razie cisza

W związku z trwającym szczytem państw G7, do Europy w swoją pierwszą prezydencką podróż zagraniczną, wybrał się prezydent USA Joe Biden wraz z żoną Jill. Pierwsza Dama Ameryki spotkała się m.in. z Kate Middelton. W nawiązaniu do wydarzenia niektórzy zastanawiają się, kiedy Jill Biden spotka się z Agatą Dudą.

Share
Jill Biden, Pierwsza Dama Ameryki spotkała się z Kate Middelton.
Jill Biden, Pierwsza Dama Ameryki spotkała się z Kate Middelton. Źródło: Getty Images
d49th5z

Dziennikarz Tomasz Golonko na swoim Twitterze zamieścił post, w którym ubolewa, że nasza prezydentowa nie może liczyć na zaszczyt, jakim jest spotkanie z Pierwszą Damą Ameryki.

- Szczyt G7. Jill Biden spotkała się z Kate Middleton. Kiedy Polska doczeka się takich momentów? Bo jak na razie... cisza. Dosłownie - napisał dziennikarz.

Podobieństwa prezydentowych

Refleksja być może nie jest przypadkowa. Prezydentowe USA i Polski mają bowiem wiele wspólnego. Oprócz tego, że są żonami "głów państw" to obie są również nauczycielkami.

d49th5z

Jill Biden jest nauczycielką języka angielskiego i pierwszą w historii żoną prezydenta USA, która mimo wygranej przez męża kampanii nie zrezygnowała z pracy zawodowej.

Pierwsza Dama Ameryki nigdy nie ukrywała, że praca z młodzieżą i przekazywanie wiedzy innym sprawia jej największą radość.

- Nauczanie nie jest tym, czym się zajmuję. Jest tym, kim jestem - napisała jakiś czas temu na Twitterze.

W innym poście pisała: - Jeśli dotrzemy do Białego Domu, nadal będę uczyć. To ważne, bo chcę, aby ludzie cenili nauczycieli, znali ich wkład i utwierdzali ich w ich zawodzie- mówiła Jill w trakcie kampanii prezydenckiej w USA.

d49th5z

Wydaje się, że gdyby doszło kiedyś do spotkania, mimo różnic kulturowych i politycznych panie zapewne znalazłyby wspólny język.

Przyjaźń Melanie Trump i Agaty Dudy

Niewątpliwie wspólny język Agata Duda znalazła z poprzednią prezydentową USA - Melanie Trump. Gdy prezydentem USA był Donald Trump, Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda spotkali się kilka razy z pierwszą parą Ameryki. Pierwsza dama USA, która podczas urzędowania męża rzadko się wypowiadała, zrobiła podczas jednego ze spotkań wyjątek i powiedziała kilka miłych słów o spotkaniu z naszą prezydentową.

Melanie Trump, Agata Duda East News
Melanie Trump, Agata DudaŹródło: East News

- Przez 2 lata nie była znana z otwartości wobec mediów, ale w środę, z okazji wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy, nagle zmieniła front – napisała wówczas Stephanie Eckardt, dziennikarka amerykańskiego "W Magazine" przed spotkaniem pierwszych dam.

d49th5z

Pierwsza Dama Ameryki powiedziała wtedy:

- Wspaniale ich tu znowu gościć. Nie mogę doczekać się rozmowy z panią Dudą o problemach polskich i amerykańskich dzieci, jak za pierwszym razem – powiedziała Melanie Trump.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Bolesław Piecha spytany o szczepienia przeciw COVID-19 dla kobiet w ciąży. "Nie chcę rekomendować"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d49th5z

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49th5z
d49th5z