UrodaCzy zmiana koloru włosów wpłynie na postrzeganie twojej osoby?

Czy zmiana koloru włosów wpłynie na postrzeganie twojej osoby?

Czy zmiana koloru włosów wpłynie na postrzeganie twojej osoby?
Źródło zdjęć: © 123RF

25.09.2013 11:22, aktual.: 27.09.2013 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy zdarzyło ci się utożsamiać kolor włosów z twoją osobowością? Nieważne czy jesteś blondynką, brunetką czy rudą – kolor twoich włosów może wpływać nie tylko na nastrój, ale i też na to jak postrzegają cię inni – i niekoniecznie tak jak ci się wydaje.

Czy zdarzyło ci się utożsamiać kolor włosów z twoją osobowością? Nieważne, czy jesteś blondynką, brunetką, czy rudą – kolor twoich włosów może wpływać nie tylko na nastrój, ale i też na to, jak postrzegają cię inni – i niekoniecznie tak, jak ci się wydaje. Czy rzeczywiście blondynki są eteryczne i infantylne, a brunetki ogniste i mądre? Co to jest „blondeorexia”? Odkrywamy tajemnice koloru włosów.

Zacznijmy od blondynek. Czy jasnowłose panie są skore do zabawy? Może. Ale na pewno są nieco bardziej nerwowe niż ich ciemnowłose koleżanki. Według Dana Ionato, specjalistki od koloryzacji włosów z Sally Hershberger Downtown, blondynki zwracają większą uwagę z tego względu, iż ich włosy są bardziej efektowne i samoczynnie przyciągają wzrok. – Włosy blond są lekkie; dlatego gdy kobiety o jasnych włosach wchodzą do pokoju, w pierwszej kolejności skupiają uwagę innych osób – wyjaśnia ekspertka. – Problem tkwi w tym, że blondynki często nie zdają sobie sprawy, że mogą być przyzwyczajone do tego zainteresowania i równie dobrze mogą je stracić, jeśli nie spróbują zabłysnąć – dodaje i tłumaczy: - Kobiety o kolorze włosów ciemny blond mogą doświadczyć odrobiny „kryzysu” indywidualności, ponieważ nie czują, że znacznie się wyróżniają. Potrafią zwyczajnie „przegapić” zainteresowanie.

Wyjaśnienie może przynieść istnienie pojęcia „blondeorexia”, które określa kobiety uzależnione od bycia coraz bardziej lekkimi i jasnymi. – Często kobiety o ciemnych włosach, chcą mieć bardzo jasny odcień. Problem polega na tym, że wiąże się to z trudnym utrzymaniem tego stanu. (m.in. używaniem rozjaśniacza, który niszczy włosy). A większość kobiet nie chce co sześć tygodni odwiedzać salonów fryzjerskich – tłumaczy Jason Backe, specjalista od koloryzacji gwiazd z Ted Gibson Salon i sugeruje, że delikatne rozjaśnienie (lub kilka jasnych refleksów) nada fryzurze naturalnej lekkości i pozwoli na wyróżnienie oraz uniknięcie wyzywającego wyglądu. – Czasami kobiety zapominają o pięknie ich naturalnego koloru włosów - mówi Backe. A można go umiejętnie wydobyć.

Jeśli jednak jesteś brunetką i chcesz być „blondeorexic”, czyli decydujesz się na radyklaną zmianę koloru włosów, to musisz pamiętać, że może okazać się zbyt złoty lub rudy. Można również przesadzić w drugą stronę. Nienaturalnie wyglądają zbyt czarne włosy (kruczoczarne). – Kobiety, które są brunetkami (lub szatynkami), często chcą mieć jeszcze ciemniejsze włosy, bardziej błyszczące. Niestety nie zawsze prawdą jest, że panie, które „udają” brunetki, są poważne lub mądre - mówi Dana Ionato. – Uważam, że inteligentne kobiety potrafią dobrze dobrać odpowiedni kolor (i umiejętnie eksperymentować), bo to dodaje im pewności siebie. Rona O'Connor, specjalistka od koloryzacji z Goldwellcelebrity nie zgadza się z opinią. – Myślę, że kobiety chętnie wybierają ciemniejsze barwy, gdyż chcą być traktowane poważniej.

Jej zdaniem kobieta, która pragnie być charakterystyczna, powinna spróbować rudej lub czerwonej farby. – Rude kobiety chcą zwracać uwagę i się wyróżniać – mówi O'Connor. – Czerwony to kolor wielu nastrojów: żywy, energiczny, odważny i seksowny. Kobieta, która wybierze taki odcień włosów, nie będzie podpierać ścian – dodaje Backe.

Czy jesteś gotowa na zmianę koloru włosów? O'Connor przekonuje, że aby ożywić wygląd, nie trzeba dużej metamorfozy. - Jeśli czujesz się znudzona lub nijaka, to pamiętaj, że do każdego koloru fryzjer może dodać odpowiedni pigment, który wprowadzi subtelne ciepło i nada fryzurze lekkości, co może całkowicie odmienić nastrój – twierdzi O'Connor. Warto zasięgnąć porady specjalisty, który dobierze właściwą do twojej urody i kształtu twarzy fryzurę.

Zadbane i zdrowe włosy są wizytówką kobiety, dlatego powinnyśmy o nie dbać. Bardzo ważne jest również nasze samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że kobieta świadoma swojej wartości i walorów będzie dobrze czuła się nawet w prostej fryzurze.

Na podst. shine.yahoo.com Monika Stypułkowska (ms/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także