Trwa ładowanie...
dxf4p4f

Czyszczenie octem: na to trzeba uważać

Czyszczenie octem jest bardzo popularnym sposobem na pozbycie się brudu z kabin prysznicowych, pralek czy urządzeń kuchennych. Są jednak pewne rzeczy, na które trzeba uważać przy używaniu tego produktu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ocet jest często używany do czyszczenia zabrudzonych powierzchni
Ocet jest często używany do czyszczenia zabrudzonych powierzchni (123RF)
dxf4p4f

Czyszczenie octem

Czyszczenie octem jest w wielu przypadkach bardzo efektywne. W przeciwieństwie do wielu detergentów stosowanych na co dzień, ocet jest ekologicznym, nietoksycznym i w pełni naturalnym środkiem czyszczącym. A do tego jest jeszcze skuteczny. Choć czasem być może aż za bardzo.

Jak słusznie zwrócił uwagę autor fanpage'u o nazwie Doktor Mariusz w mediach społecznościowych czyszczenie octem może mieć też negatywne skutki. Ocet odkamienia, usuwa zapachy i zachowuje kolory, ale przy tym jest także bardzo kwaśny.

dxf4p4f

Jeśli będziemy stosować ocet w połączeniu z aluminium, może to doprowadzić do skutków widocznych na zdjęciu. W pralce, która była często traktowana octem, urwał się bęben.

Na wielu rzeczach wykonanych z aluminium osiada tlenek glinu. Mamy wtedy do czynienia z pewnego rodzaju korozją, która uszkadza strukturę metalu. Regularne czyszczenie tego typu powierzchni sprawia, że żywotność przedmiotu może zostać przedłużona. Jednak jeśli przesadzimy i będziemy robić to zbyt często, możemy doprowadzić do niedowracalnych szkód, takich jak te widoczne na zdjęciu.

dxf4p4f

Zobacz także: Jak rozmawiać o nieudanym seksie? Przetakiewicz nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxf4p4f

Podziel się opinią

Share
dxf4p4f
dxf4p4f