Trwa ładowanie...
d1ehnzg

Czytaj z moich warg: co kształt ust mówi o tobie

Podobno to oczy są zwierciadłem duszy. Ale chińska medycyna już od dawna potrafi sporo wyczytać z kształtu naszych ust. Jean Haner, specjalistka od czytania twarzy, w swojej książce „The wisdom of your face” zdradziła, co kształt ust mówi o człowieku.
Share
Czytaj z moich warg: co kształt ust mówi o tobie
Źródło: ONS.pl
d1ehnzg

Chińska medycyna zakłada, że fizyczne cechy, z jakimi się urodziliśmy, przekładają się bezpośrednio na osobowość. Teoretycznie oznacza to, że ocenianie człowieka po wyglądzie wcale nie jest błędne. Kształt naszych ust mówi przede wszystkim o tym, jak zachowujemy się w związkach z innymi ludźmi oraz o tym, czy wolimy dawać, czy brać. Jean Haner w swojej książce przeanalizowała najróżniejsze kształty ust i wyczytała z nich sporo ciekawych informacji.

Symetryczne

(fot. AFP)

Jeśli twoje usta nie są ani bardzo pełne, ani bardzo wąskie, a łuk kupidyna nie jest mocno zarysowany, oznacza to, że w związkach z innymi ludźmi jesteś spokojna i zrównoważona. Nie lubisz konfliktów i dramatów ale też nie dajesz za dużo od siebie. Nie masz tendencji do bycia kobietą – bluszczem, ale lubisz czuć się bezpiecznie w związku.

d1ehnzg

Powiększone

(fot. AFP)

W chińskiej medycynie jakakolwiek ingerencja w kształt twarzy oznacza też ingerencję w przeznaczenie. Jeśli więc decydujesz się powiększyć usta czy wypełnić policzki, możesz zboczyć ze ścieżki, na jakiej powinnaś być. A że każda część ciała reprezentuje część naszej osobowości, nawet najmniejsza kosmetyczna poprawka zmienia to, kim jesteśmy. Jeśli manipulujesz przy kształcie ust, możesz stać się bardziej zaborcza i egoistyczna. Tracisz też kontrolę nad swoimi emocjami. Jeśli twoja górna warga jest mocniej wypełniona niż dolna, oznacza to, że masz tendencję do dramatyzowania. Większa dolna warga oznacza, że uwielbiasz być rozpieszczana.

Naturalnie pełne

(fot. AFP)

Taki kształt ust zdradza bardzo silne pragnienie bycia matką i pokazuje, jak bardzo troszczysz się o innych. Pełne usta to cecha charakterystyczna altruistów, którzy siebie stawiają na ostatnim miejscu, a największą radość daje im dbanie o innych oraz szeroki krąg zaufanych przyjaciół i dobre stosunki ze wszystkimi.

d1ehnzg

Wąskie

(fot. AFP)

Posiadacze wąskich ust to indywidualiści i samotnicy. Nie potrzebują nieustannego towarzystwa i nie są tak otwarci, jak posiadacze pełnych ust. Oczywiście nie oznacza to, że nie są dobrymi partnerami w związku. Raczej chodzi o pozorny chłód i początkowe trudności w komunikacji, bo z natury są dość introwertyczni.

Wyraźnie zaznaczony łuk kupidyna

(fot. AFP)

Osoby o takim kształcie ust są mistrzami komunikacji. Są też bardzo bystrzy, kreatywni i nieco narwani. Co oznacza, że zdarza im się mówić zanim pomyślą, więc bywa, że bez zastanowienia mówią rzeczy przykre czy złośliwe.

d1ehnzg

Brak łuku kupidyna

(fot. AFP)

Usta bez zaznaczonego łuku górnej wargi charakteryzują ludzi pozbawionych emocjonalnych granic. Łatwo dają się wykorzystywać, bo nie wiedzą ile z siebie powinni dawać innym, przez co nie dbają o właściwy balans. To ludzie odpowiedzialni, którzy muszą jednak zdać sobie sprawę, że dbanie o innych nie jest ich obowiązkiem.

Naturalnie pełniejsze po środku

(fot. AFP)

Idealnym przykładem takich ust są wargi Chrissy Teigen. Zdaniem Haner oznacza to, że modelka jest z natury showmanką i uwielbia być w centrum uwagi. Nie przeszkadza jej zainteresowanie innych, nie lubi być sama i czasem zdarza jej się dramatyzować. Pełniejszy środek ust oznacza, że lubi się rozpieszczać, a cieńsze kąciki wskazują na jej zamiłowanie do dobrej zabawy.

d1ehnzg

Podziel się opinią

Share
d1ehnzg
d1ehnzg