UrodaDąb paragwajski ujędrnia ciało

Dąb paragwajski ujędrnia ciało

Dąb paragwajski ujędrnia ciało
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.09.2014 12:14, aktualizacja: 12.09.2014 12:14

Główny składnik nowej linii ujędrniającej tołpa:® botanic stanowi ekstrakt z liści dębu paragwajskiego.

Yerba mate czyli inaczej dąb paragwajski, ostrokrzew paragwajski ma długą tradycję, a jej historia sięga czasów
prekolumbijskich.

Główny składnik nowej linii ujędrniającej tołpa:® botanic stanowi ekstrakt z liści dębu paragwajskiego. Yerba mate czyli inaczej dąb paragwajski, ostrokrzew paragwajski ma długą tradycję, a jej historia sięga czasów prekolumbijskich. Pierwszymi osobami, które piły mate byli Indianie Guarani, którzy zamieszkiwali dorzecze rzeki Parana. Guarani nie tylko pili napar, ale także żuli liście ostrokrzewu paragwajskiego. Indianie ci prawdopodobnie rozszerzyli też yerba mate także wśród innych plemion indiańskich.

O yerba mate dowiedziała się też Europa, gdy Jezuici z Hiszpanii dotarli do Ameryki Południowej i poznali tę herbatę. Widząc jej właściwości pobudzające, redukujące głód i poprawiające kondycję fizyczną, widzieli w niej potencjał. Niemniej jednak na początku w Hiszpanii było zabronione spożywanie yerba mate. Jednak po jakimś czasie Jezuici przekonali władze hiszpańskie do napoju. Uprawiali tę roślinę do 1768 roku – w tym roku zlikwidowano zakon (było to niestety krokiem w tył w ekspansji yerba mate).

Dąb paragwajski:

- redukuje objętość tkanki tłuszczowej
- nasila metabolizm lipidów
- spowalnia magazynowanie lipidów

Wyobraź sobie dąb paragwajski – to oczywiście znana wszystkim yerba mate. Pobudzająca, redukująca głód i poprawiająca kondycje fizyczną roślina, której właściwości przydają się w codziennej pielęgnacji. Zwłaszcza, jeśli zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej.

Pielęgnacja

Skóra pozbawiona jędrności potrzebuje specjalnej pielęgnacji wspomagającej przywrócenie właściwej elastyczności i sprężystości oraz eliminującej wiotczenie. Dodatkowo wygładzającej nierówności i zwiększającej witalność skóry.

Pielęgnacja na dzień i na noc

Powinna ujędrniać, uelastyczniać i liftingować skórę. Wzmacniać jej strukturę oraz dodatkowo dbać o nawilżenie i poprawę witalności – jak botanic, dąb paragwajski, ujędrniający sorbet nawilżający.

Pielęgnacja uzupełniająca

2 razy w tygodniu wykonuj peeling całego ciała, który wygładzi i odnowi skórę oraz przygotuje ją na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych. Wybierz botanic, czarna róża, regenerujący peeling-masaż do ciała.

Skuteczność działania linii tołpa:® botanic, dąb paragwajski została potwierdzona w badaniach dermatologicznych w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Źródło artykułu:Informacja prasowa