Trwa ładowanie...
d1fewst
d1fewst

Dieta cud - to jej szukamy w internecie

Jak szybko schudnąć, dieta cud - to wiedza o żywieniu, której poszukujemy w internecie. Niestety wciąż rzadko poszukujemy w sieci informacji na temat zdrowego stylu życia, czy bezpiecznych sposobów odchudzania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fewst

Jak szybko schudnąć, dieta cud - to wiedza o żywieniu, której poszukujemy w internecie. Niestety wciąż rzadko poszukujemy w sieci informacji na temat zdrowego stylu życia, czy bezpiecznych sposobów odchudzania.

- Poszukując ogólnodostępnej wiedzy o odchudzaniu, często spotykamy się z fenomenem diety cud. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że stosując ją schudniemy szybko i będziemy cieszyć się pełnią zdrowia oraz dobrym samopoczuciem. Na potwierdzenie jej działania mamy osiągane przez innych, „rewelacyjne” rezultaty. W ich opisie brakuje jednak niekorzystnych konsekwencji, wynikających ze stosowania konkretnej metody odchudzania, a także obostrzeń i ostrzeżeń - zauważa Agnieszka Piskała, Starszy Specjalista ds. Żywienia firmy Nestle S.A.

Wśród popularnych diet cud specjalistka wymienia dietę Kwaśniewskiego, czy dietę Dukana. Niestety jak zauważają dietetycy - z internetowych metod na odchudzanie, zwłaszcza tych gwarantujących "natychmiastowe efekty", korzystamy coraz chętniej.

d1fewst

- Rzadko googlujemy wskazówki, jak w zdrowy sposób obniżyć masę ciała. Co gorsza, anonimowość w sieci zapewnia nam dostęp do ekstremalnych diet, stanowiących poważne zagrożenie dla naszego zdrowia - podkreśla specjalistka.

Szukając w internecie wiedzy na temat diet, nie tylko tych odchudzających, powinniśmy przejrzeć wiele portali i forów. To pozwoli nam zweryfikować dotychczasową wiedzę oraz przekonać się, co rekomendują eksperci. Na pewno nie powinniśmy opierać się wyłącznie na informacjach pochodzących z wysoko pozycjonowanych stron, czyli takich, które wyskakują nam w pierwszych wynikach po wpisaniu hasła w przeglądarkę.

- Osobom cierpiącym na konkretne dolegliwości w zmianie dotychczasowego sposobu odżywiania pomogą portale należące do wiarygodnych stowarzyszeń. Osoby z celiakią lub nietolerancją glutenu kompendium wiedzy znajdą np. na stronie www.celiakia.pl. Wytyczne dotyczące prawidłowo zbilansowanej diety, opartej na Piramidzie Zdrowego Odżywiania, wyszukamy na stronie Instytutu Żywności i Żywienia – www.izz.waw.pl. Natomiast osoby cierpiące na cholesterolemię i zaawansowaną miażdżycę powinny zajrzeć na portale Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – www.ptkardio.pl - zachęca specjalistka.- Należy jednak pamiętać, że internet powinien stanowić jedynie źródło inspiracji lub metodę uporządkowania wiedzy. Wszystkie zebrane informacje należy skonsultować z lekarzem prowadzącym bądź dietetykiem - dodaje.

Jak wskazuje raport Google Zeitgeist w minionym roku w sieci szukaliśmy informacji na temat diety paleo, zwanej również jaskiniową, sokowej, a także śródziemnomorskiej, imitującej nawyki żywieniowe mieszkańców basenu Morza Śródziemnego.

d1fewst

- Jeśli chodzi o najbliższy rok, to na szczęście większość dietetyków i żywieniowców może spać spokojnie. Podobnie jak w 2013, największym hitem jest dieta paleo. Jej egzotyczna nazwa wzięła się od ery paleolitu, najstarszego i najdłuższego etapu w dziejach rozwoju ludzkości. W diecie paleo chodzi o powrót do żywności nisko przetworzonej, czyli jak najbardziej naturalnej. Dominują w niej co prawda mięso i owoce morza, ale znajdziemy też sporo warzyw i owoców. Ogranicza się tylko produkty zbożowe i słodycze. Dieta paleo cieszy się poparciem dietetyków, ponieważ zbliżona jest do, opartego na różnorodności, idealnego modelu odżywiania - podkreśla Agnieszka Piskała.

(PAP)/mdn/ dki/ krf

POLECAMY:

* Jedz ciastka na śniadanie i chudnij*

* Weekendowa przerwa od diety nie szkodzi figurze?*

* Ile cukru jest w tych drinkach?y*

* Płaski brzuch w 3 tygodnie*

d1fewst

Podziel się opinią

Share
d1fewst
d1fewst