Trwa ładowanie...

Dla innych jest inspiracją. Popularna trenerka przyznała, że sama cierpi na depresję

Jest piękną, utalentowaną, zawsze uśmiechniętą instruktorką jogi. Konto na Instagramie Alex śledzą dziesiątki tysięcy fanów, spragnieni jej niesamowitej, pozytywnej energii i inspiracji, którymi każdego dnia dzieli się garściami. Ostatnio wyznała, że od dawna cierpi na depresję.

Dla innych jest inspiracją. Popularna trenerka przyznała, że sama cierpi na depresjęŹródło: Instagram.com
d1ceu5a
d1ceu5a

O tym, jak podstępną chorobą jest depresja, możemy się przekonać, przeglądając kolejne zdjęcia Alex na Instagramie. Na większości widzimy ją uśmiechniętą, wielokrotnie wspomina też o tym, co ją inspiruje i napędza do działania. Tym większym szokiem dla 80 tys. obserwujących jej konto osób musiała być dłuższa wiadomość, w której przyznała, że choruje na depresję.

- Zmagam się z depresją od długiego czasu. To jeden z powodów, dla którego uciekłam w tym roku na miesiąc do Tajlandii – opowiada na Instagramie. Szczere wyznanie instruktorki jogi wiele mówi na temat natury tej choroby.

- Mam wiele dobrych dni, dobrych tygodni, dobrych miesięcy… a potem nagle wszystko robi się szare. Jeszcze trudniej się z tego wyrwać, gdy wiem, że powinnam być ekstrawertyczna i dzielić się moim życiem i dniem za pomocą tej aplikacji, a tak naprawdę czuję się introwertyczką – wyznała Alex.

- Społeczeństwo nieustannie mówi nam, że powinniśmy odnaleźć swoją pasję i w każdej chwili życia szukać szczęścia, co staje się paraliżujące. Szczególnie, kiedy na świecie jest tyle nienawiści, bardzo trudno sprawić, by nie miało to na nas żadnego wpływu – dodaje po chwili. – Nie jesteście sami. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, tak wielu ludzi czuje niezadowolenie ze swojego życia, wywołane niewiarygodnymi oczekiwaniami co do tego, co nazywamy "szczęściem" – przyznaje.

Chora na depresję instruktorka nie pozostawia swoich fanów z tą smutną konkluzją. Na koniec daje kilka wskazówek co do tego, czym według niej jest szczęście. – Przestań je uogólniać, zacznij je chwytać w ciągu krótkich chwil. Szczęście to proces, który wymaga czasu. Zawsze będą przydarzać ci się gorsze dni. Ale być może uda ci się zamienić gorszy dzień w gorszą godzinę lub gorszą myśl, zamiast pozwolić jej przejąć kontrolę nad tobą. Na tym się skupiam. By kontrolować swoje reakcje i wybierać bycie silną – podsumowuje Alex.

d1ceu5a

Osoby chore na depresję często ukrywają swój stan psychiczny przed otoczeniem. Dla rodziny i znajomych mogą wydawać się radośni, pełni entuzjazmu, wewnątrz tocząc niewyobrażalnie trudny bój o każdy kolejny dzień. Depresja jest jedną z najczęstszych chorób na świecie, a Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że do 2030 roku stanie się chorobą najpowszechniejszą. Już teraz cierpi na nią około 350 mln ludzi, w tym około 1,5 mln w Polsce. Co więcej, depresja dwa razy częściej dotyka kobiety, a najbardziej narażone na nią są te w wieku 20-40 lat, czyli w okresie, w którym jesteśmy zmuszone myśleć o karierze, wychowaniu dzieci, utrzymaniu domu, a własne potrzeby, również te psychiczne, schodzą na dalszy plan.

Zobacz też: Objawy towarzyszące depresji

d1ceu5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceu5a