UrodaDlaczego warto używać toniku do twarzy? Jak zrobić domowy tonik?

Dlaczego warto używać toniku do twarzy? Jak zrobić domowy tonik?

Tonik do twarzy to jeden z tych kosmetyków, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Wystarczy dobrać odpowiedni preparat, dostosowany do rodzaju cery. Wiele kobiet zapomina jednak o jego stosowaniu w codziennej pielęgnacji. Jak wybrać idealny tonik do twarzy? A może wolicie przygotować naturalny tonik w domowych warunkach?

Dlaczego warto używać toniku do twarzy? Jak zrobić domowy tonik?
Źródło zdjęć: © 123RF
Tatiana Naklicka

07.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tonik do twarzy — zalety stosowania

Tonik do twarzy ma płynną konsystencję, dzięki której możemy oczyścić twarz i szyję z pozostawionych na skórze zanieczyszczeń. Tym bardziej że używając płynu do demakijażu i żelu do mycia nie pozbędziemy się wszystkich bakterii, które gromadzą się na nosie, czole, policzkach i brodzie w ciągu dnia. Ponadto używając toniku przygotujemy twarz na przyjęcie kremu, a także odświeżamy cerę, która wygląda na bardziej promienną.

*Nie wydawaj fortuny na kosmetyki. Skorzystaj z nowego narzędzia do wyszukiwania niskich cen. Na WP radarOkazji znajdziesz toniki do twarzy i wiele innych produktów do pielęgnacji. *

Kolejną zaletą stosowania płynnego kosmetyku jest zachowanie naturalnego pH skóry, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet, które mają suchą lub tłustą cerę, a także równowagi mikrobiologicznej, co ma znaczenie, jeśli posiadamy skórę ze skłonnością do powstawania niedoskonałości.

Tonik do twarzy — rodzaje

Główne rozróżnienie toników do twarzy wynika ze składu poszczególnych kosmetyków. Kobiety, które mają wypryski, powinny szukać tonera na bazie alkoholu posiadającego właściwości ściągające i dezynfekujące. Jeśli problemem jest sucha skóra, warto wybrać nawilżający tonik do twarzy — będzie działał kojąco na podrażnioną cerę. Właściwości kojące będzie miał również różany tonik do twarzy, dzięki któremu pozbędziemy się nadmiaru sebum ze strefy „T”.

Tonery różnią się od siebie również sposobem aplikacji. Kilka kropel toniku wylewamy na wacik kosmetyczny, a następnie przecieramy nim twarz. Możemy również wybrać tonik do twarzy w sprayu. Wystarczy spryskać czoło, policzki i brodę za pomocą specjalnego dozownika i poczekać aż tonik sam się wchłonie lub wytrzeć jego nadmiar wacikiem.

Tonik do twarzy — kiedy używać?

Tonik do twarzy warto używać zarówno rano, jak i wieczorem. Tonizowanie twarzy jest drugim etapem, po umyciu twarzy żelem lub pianką, podczas porannej pielęgnacji. Używając tonera będziemy miały pewność, że krem na dzień lepiej się wchłonie.

Oczyszczając twarz wieczorem, tonizowanie będzie trzecim elementem oczyszczania — na waciku powinno znaleźć się jak najmniej zanieczyszczeń po uprzednim zastosowaniu płynu do demakijażu oraz żelu.

Toniku do twarzy możemy również używać po peelingu, tak aby nawilżyć skórę podrażnioną intensywnym tarciem.

Jak zrobić tonik do twarzy w domu?

Poza tonikiem dostępnym w drogerii lub w aptece są dostępne również przepisy, dzięki którym w prosty sposób można wykonać domowy tonik do twarzy. Naturalny kosmetyk powinien być dostosowany do rodzaju cery.

Skóra tłusta wymaga specjalnego traktowania, dlatego warto wybrać trzy liście laurowe jako podstawowe składniki domowego tonera. Zalewamy je wrzątkiem, a po ostudzeniu przelewamy napar do butelki, która może stać w lodówce trzy dni. Zamiast liści laurowych możemy wykorzystać sok z połowy cytryny.

Jeśli natomiast czujecie, że wasza skóra potrzebuje orzeźwienia, wystarczy wymienić cytrynę na pomarańczę, a następnie zalać wrzątkiem. Kiedy tonik będzie miał temperaturę pokojową, będzie gotowy do użycia.

Komentarze (1)