Trwa ładowanie...
d153tjx

Dłuższe życie ubrań. O skutecznym suszeniu prania

Na co dzień ubrania zapewniają nam komfort i pewność siebie. To również najprostszy sposób, by wyrazić swój styl. Czy jednak wystarczająco dbamy o to, by służyły nam jak najdłużej? Okazuje się, że niekoniecznie!
Share
Popularnym mitem na temat suszarek elektrycznych jest ich duże zużycie energii
Popularnym mitem na temat suszarek elektrycznych jest ich duże zużycie energiiŹródło: Shutterstock.com
d153tjx

Wieczny pośpiech i brak czasu robią swoje. Czytaniu etykiet na naszych ubraniach poświęcamy niewiele uwagi. Używamy uniwersalnych, mało skutecznych detergentów. Nie segregujemy ubrań, wrzucając do bębna pralki tkaniny o różnych właściwościach. Wreszcie, na koniec, suszymy pranie w czasochłonny i mało skuteczny sposób. Brzmi znajomo, prawda?

Miłość do ubrań

I choć zawsze możemy kupić nową bluzkę, spódnicę albo marynarkę, to jednak nasze sumienie nie jest chyba do końca czyste. W końcu aż 71 proc. respondentów odpowiada, że gdyby znało skuteczny sposób na przedłużenie życia swoich ubrań, wykorzystałoby go. To normalne. Po prostu kochamy nasze ubrania i przywiązujemy się do nich.

d153tjx

Co zrobić, by mogły nam służyć dłużej? Przede wszystkim musimy zmienić sposób myślenia na temat suszenia prania. Często nie doceniamy wpływu, jaki mają warunki zewnętrzne na naszą odzież – każdy element ma tu znaczenie.

Uniwersalny sposób na suszenie

Zmienianiu nawyków suszenia prania towarzyszą zawsze pewne obawy. Przecież stojąca suszarka ma się dobrze, a na zewnątrz przewiesiliśmy sznurek, który służy nam od lat. Okazuje się jednak, że sprawdzone rozwiązania niekoniecznie są najlepsze.

Jak pokazują suszarki bębnowe firmy Electrolux z serii PerfectCare, warto zmieniać stare przyzwyczajenia na nowe. PerfectCare łączy w sobie ergonomię, uniwersalność oraz skuteczność działania. Wystarczy spojrzeć na listę jej zalet, by dostrzec przewagę nad tradycyjnymi metodami suszenia ubrań.

d153tjx

1.Nie zajmuje dużo miejsca

Pokutuje opinia, że suszarki bębnowe zajmują dużo miejsca. Prawda okazuje się zupełnie inna. Nowoczesne suszarki są na tyle ergonomiczne, że można je ustawić nawet na pralce. Co więcej, istnieje również możliwość zakupu pralko-suszarki z funkcją skutecznego suszenia.

Tymczasem tradycyjna, zbudowana z prętów suszarka zawsze będzie gdzieś przeszkadzać – w łazience, kuchni czy też w pokoju gościnnym. Sznurek na balkonie natomiast na niewiele się zda podczas jesiennej bądź zimowej pogody. Suszarki oszczędzają zresztą nie tylko domową przestrzeń, ale także i nasz czas. Suszenie prania w tradycyjny sposób może zająć nawet kilka dni. Nowoczesna suszarka zrobi to dla nas w kilka godzin, w dodatku sprawia, że ubrania są bardziej miękkie i miłe w dotyku.
Aby mogła spełnić swoje zadania, wystarczy jedynie podłączyć ją do prądu. W odróżnieniu bowiem od pralki, suszarka nie potrzebuje dostępu do instalacji wodnej domu.

2. Dysponuje rozwiązaniami nawet dla delikatnych tkanin, takich jak wełna czy jedwab

d153tjx

Jeśli chodzi o trwałość, ubranie ubraniu nierówne. Kurtki zimowe i bluzy można uznać za bardzo wytrzymałe. Tymczasem tkaniny wrażliwe, takie jak jedwab i wełna, wymagają odrębnych parametrów prania i suszenia. Jeśli wystawimy je na działanie zbyt wysokiej temperatury, delikatne tkaniny po prostu zniszczą się.

Obecnie suszarki dysponują dedykowanymi programami suszenia tkanin delikatnych. Sprawia to, że ubrania można używać znacznie dłużej, przy zachowaniu ich kształtu i gładkości. Nie musimy też wystawiać ich na wpływ czynników zewnętrznych.

3. Wydłuża okres używalności twoich ubrań

Prawidłowa pielęgnacja ubrań może wydłużyć ich przydatność. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale będziesz w stanie dłużej cieszyć się swoimi ulubionymi kreacjami. Zachowasz również komfort ich użytkowania – ubrania poddane procesowi suszenia nie kurczą się.

d153tjx

4. Jest ekonomiczna i ekologiczna

Popularnym mitem na temat suszarek elektrycznych jest ich duże zużycie energii. Tymczasem najnowsze modele, wykorzystujące silnik inwerterowy, sa bardzo oszczędne. Pobierają tylko tyle energii, ile potrzebują do wysuszenia prania. Dodatkowo dzięki specjalnym filtrom dbają o odpowiedni przepływ powietrza, co również obniża zapotrzebowanie urządzenia na prąd elektryczny. Z tego samego powodu suszarka jest również rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska.

Nowe suszarki PerfectCare posiadają klasę A+++ i A++, więc ich maksymalny pobór energii wynosi 0,7/0,9kW. To kilkukrotnie mniej niż pobiera zwykła suszarka do włosów, z której korzystamy na co dzień. Zużycie energii w jednym cyklu suszenia jest nie większe od zużycia energii przez elektryczny czajnik do zagotowania wody na jedną szklankę herbaty!

Wszystkie powyższe auty można streścić jednym słowem – wygoda. Dlatego użytkownicy suszarek bębnowych nie wracają już do tradycyjnych rozwiązań. Dzięki nowoczesnej technologii mogą dłużej cieszyć się ubraniami, a pozytywne zmiany odczuwa również ich portfel.

Materiał stworzony przy współpracy z Electrolux

d153tjx

Podziel się opinią

Share
d153tjx
d153tjx