ModaDodatek z klasą. Eleganckie portfele dla niej i dla niego – jaki wybrać?

Dodatek z klasą. Eleganckie portfele dla niej i dla niego – jaki wybrać?

Dodatek z klasą. Eleganckie portfele dla niej i dla niego – jaki wybrać?
Źródło zdjęć: © iStock.com
24.10.2019 09:58, aktualizacja: 03.02.2021 11:58

Dobry portfel to prawdziwy skarb i elegancka ozdoba. Mieści ważne dokumenty, karty i pieniądze, a do tego może być stylowym dopełnieniem przemyślanego stroju.

Portfele damskie – jaki będzie najlepszy?

Portfel jako dodatek, który jest przede wszystkim funkcjonalny, powinien mieć odpowiedni rozmiar, właściwą liczbę przegródek i pojemność kieszeni na banknoty. Dodatkowo może być to nowoczesny model, który dzięki odpowiedniej podszewce… uchroni nas przed kradzieżą. To niedrogi, a skuteczny sposób na to, by zablokować ewentualnemu złodziejowi możliwość zeskanowania naszych kart płatniczych. Bezpieczeństwo ważnych danych i pieniędzy jest bardzo istotne i nie powinno schodzić na dalszy plan.

Dodatkowo wygląd i ewentualne ozdoby portfela z pewnością pomogą wybrać nam ten idealny model, który poza spełnianiem podstawowych zadań, czyli przechowywania i chronienia zawartości, będzie też ozdobą. Niektórzy twierdzą, że ten element galanterii skórzanej jest obok zegarka i butów ważnym znacznikiem statusu noszącej go osoby. Jeśli więc zależy nam na tym, aby stworzyć dobre wrażenie i spójny wizerunek, w którym przemyślano każdy detal – zdecydujmy się na dobrej jakości, elegancki portfel.

Portfele damskie – skóra naturalna czy ekologiczna?

Troska o ekologię skłania nas coraz częściej do sięgania po produkty, które nie mają pochodzenia zwierzęcego. Alternatywą dla nich są produkty z tworzywa sztucznego, które także mogą być eleganckimi dodatkami. Portfel ze skory ekologicznej dawniej był uważany za nieelegancki, ale dotyczyło to głównie tanich podróbek skórzanych produktów. Obecnie skóropodobne produkty są polecane ze względu na wysoką trwałość, modny styl, łatwe czyszczenie i… korzystniejszą w porównaniu do skórzanych cenę.

Tradycjonaliści mogą zdecydować się na model z naturalnej skóry zamszowej (jest uważana za bardzo elegancką), licowej (tradycyjna, ma piękny połysk i wysoką trwałość) bądź lakierowanej (efektowna, modna, uznawana za luksusową). Skórzane portfele znanych, działających na rynku od lat marek to czasem koszt porównywalny do solidnej pary butów lub stylowej, pojemnej torebki. Jeśli jednak poszukamy dokładniej, być może uda nam się zdobyć produkt z jakościowej skóry naturalnej niskim kosztem, np. w ramach wyprzedaży ostatnich sztuk kolekcji lub sezonowej obniżki cen. Warto, bo skórzany portfel to dodatkowo jeden z tzw. pewniaków prezentowych i już teraz możemy zaopatrzyć się w upominki dla bliskich, jeśli zbliża się jakaś ważna okazja. Takie produkty często są zapakowane w ładne pudełka prezentowe.

Portfele damskie – modne czy tradycyjne?

Podążanie za nowinkami modowymi można zaobserwować nie tylko w odniesieniu do ubrań i ozdób, ale też w kategorii produktów, których nie widać: przykładem jest modna bielizna i galanteria. Akcesoria ze skóry lub skóropodobnego tworzywa także mogą być modne: warto zwrócić uwagę na funkcjonalne, ale efektowne modele z tłoczeniami lub w intensywnych kolorach.

Klasyczny portfel będzie pasował każdemu, osobom w różnym wieku i ubierającym się w różnych stylach. Jeśli jednak lubicie wyróżnić się z tłumu, dobrze jest, aby dodatki dopasować pod względem estetycznym w taki sposób, aby tworzyły spójną całość z ubraniami i pozostałymi dodatkami.