Jak w prosty sposób odetkać kuchenny zlew?

DomKuchniaJak w prosty sposób odetkać kuchenny zlew?
26.08.2014 08:00
Jak w prosty sposób odetkać kuchenny zlew?
Źródło zdjęć: © [ Zdjęcie kobiety ](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=19980853&src=id) / Shutterstock
Joanna Hirszler
Joanna Hirszler

Zapewne nieraz zdarzyła ci się sytuacja, w której czekała na ciebie sterta naczyń do zmycia, ale w momencie odkręcenia kurka woda nie spływała do otworu w zlewie. Następnym razem w szybki sposób rozwiążesz ten problem. Wystarczy, że wykorzystasz jeden z naszych sposobów na zatkany zlew.

Gumowy tłok

416214737047726239
Źródło zdjęć: © [ Zdjęcie gumowego tłoka ](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=172961693&src=id) / Shutterstock

Problem z zatkanym zlewem wcale nie oznacza, że będziesz musiała od razu wzywać do pomocy mężczyznę. Możesz w prosty i skuteczny sposób odetkać zlew przy użyciu gumowego tłoka.

Przyłóż tłok do otworu znajdującego się w zlewie i upewnij się, że jego brzegi idealnie przylegają do podłoża. Kilka razy energicznymi ruchami dociśnij tłok do zlewu. Powtórz czynność, jeżeli woda nadal stoi w zlewie.

Ocet i soda do pieczenia

416214737047922847
Źródło zdjęć: © [ Zdjęcie octu ](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=55283020&src=id) / Shutterstock

Czy wiedziałaś, że możesz odetkać zlew przy użyciu klasycznego octu i sody do pieczenia? To składniki powszechnie wykorzystywane w każdym gospodarstwie domowym, które na pewno masz pod ręką.

Do otworu zlewu wsyp ½ filiżanki sody do pieczenia, a następnie wlej tam ½ filiżanki octu. Pomiędzy tymi dwoma składnikami powinna nastąpić reakcja chemiczna, w trakcie której dojdzie do pojawienia się musującej piany. W tym momencie wlej do zlewu wrzącą wodę i gotowe!

Wieszak do ubrań

416214737048119455
Źródło zdjęć: © [ Zdjęcie kobiety ](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=40701073&src=id) / Shutterstock

Czy wiedziałaś, że ten druciany i nielubiany przez ciebie wieszak na ubrania może ci posłużyć do odetkania zlewu kuchennego? Wystarczy, że wyprostujesz go w taki sposób, aby uzyskać prosty drut o zakrzywionym końcu.

Wprowadź końcówkę wieszaka głęboko do wnętrza rury zlewu i staraj się wyłowić bądź przepchnąć obiekt, który przyczynił się do jej zatkania. Po chwili stojąca w zlewie woda powinna spłynąć przez rurę. Dzięki tym wskazówkom od dzisiaj to właśnie ty będziesz złotą rączką w swoim domu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie