DomMagiczna gąbka za 5 złotych działa cuda. Do czego jej używać?

Magiczna gąbka za 5 złotych działa cuda. Do czego jej używać?

Wystarczy nasączyć ją wodą
Wystarczy nasączyć ją wodą
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KSA

31.08.2021 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku mamy dostęp do całej gamy produktów ułatwiających sprzątanie, ale jeśli szukamy czegoś uniwersalnego, to wybierzmy tzw. magiczną gąbkę, która rozprawi się z różnymi zabrudzeniami.

Magiczna gąbka pozornie wygląda, jak zwykła gąbka do naczyń, tylko w niespotykanym białym kolorze. Jednak jej działanie jest o wiele silniejsze, ponieważ rozprawia się z silnymi zabrudzeniami i nie trzeba jej nasączać detergentami. Wystarczy zwilżyć w wodzie.

Magiczna gąbka to pianka na bazie żywicy melaminowej, która działa jak delikatny papier ścierny. W związku z tym idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia miejsc, które wymagają od nas większego wysiłku. Dobrym przykładem są fugi i płytki. Magiczna gąbka bez problemu wsunie się w szczeliny i usunie silne zabrudzenia.

Białe jak nowe

Magiczną gąbkę można wykorzystać również do czyszczenia białych butów, a konkretnie plastikowych czy gumowych elementów, z których często są zrobione np. noski sportowych butów. Wystarczy zwilżyć magiczną gąbkę i z wyczuciem pocierać. Odradzamy mycie taką gąbką skórzanych elementów, ponieważ mogą się uszkodzić.

Magiczna gąbka sprawdzi się przy czyszczeniu innych plastikowych rzeczy. Np. meble ogrodowe będą jak nowe, gdy wyczyścimy je magiczną gąbką. Po całym sezonie letnim z pewnością wymagają oczyszczenia, a zwykła szmatka może sobie nie poradzić z takim wyzwaniem. Dodatkowo magiczną gąbkę można kupić już od pięciu złotych i jest dostępna w większości supermarketów.

Działanie magicznej gąbki jest fenomenalne, dlatego niektórzy gdy już ją kupią, to chcą ją wykorzystać podczas regularnych porządków. To kiepski pomysł, ponieważ gąbka z jednej strony dobrze oczyszcza, ale z drugiej może pozostawić delikatne zarysowania. Jednorazowe użycie magicznej gąbki nie zniszczy przedmiotów czy mebli, ale wielokrotne użycie może sprawić, że z czasem nie będą one już tak dobrze wyglądać.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także