Domowe biuro – aranżacje z pomysłem

Domowe biuro – aranżacje z pomysłem

18.06.2019 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Biurko i wygodne krzesło – tyle potrzeba, by urządzić domowe biuro. Aranżacje, które sprawiają, że przestrzeń robocza zwraca na siebie uwagę, powstają z wykorzystaniem m.in. tapet i ciekawych lamp. W domowym biurze inspiracje nowoczesnymi trendami powinny iść w parze z przytulnością.

Domowe biuro w sypialni czy w salonie?

Domowe biuro najwygodniej jest urządzić w oddzielnym pomieszczeniu, zlokalizowanym na uboczu. Możliwość zamknięcia się w czterech ścianach na czas pracy jest jednak luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego prowizoryczne biuro w domu o niewielkim metrażu powstaje często tam, gdzie mieści się niezagospodarowany kącik. Sypialnia czy salon? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest oczywista, bo zależy od układu mieszkania.

Obraz

Domowe biuro w sypialni wydaje się nieco lepszym pomysłem, jeśli wziąć pod uwagę charakter tego pomieszczenia. Sypialnia to przestrzeń prywatna, gdzie można się zaszyć i nadgonić zaległości, kiedy w pracy gonią terminy. Podczas gdy cała rodzina spędza czas w salonie, np. na głośnych rozmowach, słuchaniu muzyki czy oglądaniu telewizji, sypialnia zazwyczaj jest oazą spokoju. Chyba że współdzielimy ją z małym dzieckiem...

Obraz

Wówczas salon jako miejsce pracy może sprawdzić się lepiej. A jak odciąć się od rozpraszaczy? Istnieje co najmniej kilka sposobów. Najskuteczniejszym jest odgrodzenie domowego biura od reszty salonu za pomocą ściany działowej. Zawsze pozostaje też mniej inwazyjna metoda – postawienie parawanu lub regału, zza którego nie będzie widać miejsca do pracy.

Domowe biuro – meble do prywatnej pracowni

W domowym biurze aranżacja, która zapewnia wygodę pracy, nie może powstać bez blatu roboczego. Tradycyjne biurko, wąska konsola na wysokich nogach czy zwykła deska przytwierdzona do ściany – możliwości jest bardzo wiele. O tym, którą najlepiej wybrać, decydują parametry wnętrza.

Jeśli do zagospodarowania pozostaje tylko skrawek przestrzeni, warto postawić na to ostanie rozwiązanie. W starym mieszkaniu, gdzie znajduje się duży parapet z lastryko, można też urządzić domowe biuro przy samym oknie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kaloryfer będzie zajmował miejsce na nogi.

Obraz

W innych przypadkach najlepiej rozejrzeć się za ciekawym biurkiem – takim, które będzie wyposażone w szuflady i inne schowki. Na wagę złota są zarówno wysuwane półki, jak i podnoszony blat. By nie marnować miejsca, nad biurkiem warto zwiesić szafki na dokumenty. Jeśli w pobliżu stoją regały, część papierów można ukryć w ozdobnych pudełkach, które staną półkach.

Obraz

Nie wolno zapominać również o wygodnym krześle biurowym. Gabinet w domu to miejsce, gdzie spędzamy wiele godzin w ciągu dnia, a nieodpowiednia pozycja przy biurku skutkuje skrzywieniami i bólami kręgosłupa. Aby wybrać ergonomiczne krzesło do aranżacji domowego biura, trzeba zwracać uwagę tylko na modele profilowane, w których da się regulować wysokość. Warto też zadbać o to, by krzesło zapewniało podparcie dla łokci.

Osoby niepracujące w domowym biurze na co dzień, lecz tylko od okazji do okazji, mogą pozwolić sobie na lżejsze i bardziej poręczne krzesło. Minimalistyczny model nie zabiera miejsca w ciasnym pomieszczeniu, a przy tym wygląda bardzo nowocześnie.

Domowe biuro – inspiracje, porady, pomysły

Aranżacja domowego biura to kwestia fantazji, która sprawia, że niepozorny kącik potrafi stać się ciekawą przestrzenią. Wiele można zyskać dzięki efektownemu oświetleniu. Lampek i innych źródeł światła powinno znaleźć się w domowym biurze jak najwięcej. To one odpowiadają za sprawność najważniejszych narzędzi pracy, czyli oczu.

Najwygodniejsze są lampki z regulowanym kloszem. Da się je ustawić tak, by dokładnie oświetlały tę część przestrzeni roboczej, która akurat jest w użytku. Zarówno klosze, jak i nogi lamp biurkowych potrafią zadziwiać kształtami. Pomysłowe lampy w kształcie ananasa czy drzewka szczęścia sprawiają, że obok biurka nie sposób przejść obojętnie. Poza lampami stojącymi w domowym biurze idealnie sprawdzają się girlandy świetlne, które dodatkowo rozjaśniają kącik do pracy.

Obraz

Aby zadbać nie tylko o funkcjonalność, lecz również o efektowność domowego biura, inspiracje warto czerpać z modnych stylów wnętrz. W wielu z nich pojawiają się ciekawe tapety i fototapety oraz inne nowoczesne pokrycia ścienne. Dekoracja ściany za biurkiem dynamizuje przestrzeń i pomaga nadać jej wyrazistości. Co więcej, dzięki odpowiedniej kolorystyce i przemyślanemu wzornictwu potrafi działać relaksująco. Ściana z fototapetą przedstawiającą las sprawia, że w domowym biurze można poczuć się jak na łonie natury.

Obraz

W popularnych stylach widać również wielki powrót dywanów i dywaników. Takie dodatki w domowym biurze zwiększają jego przytulność oraz zapobiegają rysowaniu podłogi. Co więcej, dodają aranżacji wiele uroku.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)