UrodaDomowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Od razu odczujesz różnicę

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Od razu odczujesz różnicę

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Od razu odczujesz różnicę
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg
13.07.2018 13:05, aktualizacja: 19.07.2018 15:35

Przetłuszczające się i płaskie włosy i suche końcówki - dużo kobiet na co dzień walczy ze swoimi kosmykami, próbując nad nimi zapanować. Na szczęście istnieją proste sposoby pielęgnacji, dzięki którym przedłużysz świeżość włosów i intensywnie je odżywisz. Wybraliśmy najlepsze produkty.

Problemy z włosami
Większość kobiet narzeka na swoje włosy - łamliwe, suche lub przetłuszczające się - te problemy mogą spędzać sen z powiek. Niewłaściwa dieta, stres, problemy hormonalne, a nawet ciepła pogoda potrafią sprawić, że nasze kosmyki staną się ciężkie i nieestetyczne. Tłuste włosy mogą drastycznie wpłynąć na naszą samoocenę i pewność siebie. Na szczęście możesz zmienić swoje przyzwyczajenia, wprowadzić właściwą pielęgnację i zacząć używać właściwych produktów, bo szybko zobaczyć różnicę w kondycji twoich kosmyków. Wokół przetłuszczania się włosów urosło wiele teorii, które mają swoich zwolenników i przeciwników. Warto jednak wypróbować każdy, by przekonać się, który z nich zadziała najlepiej.

Mycie włosów
Częścią higieny człowieka jest mycie włosów. Jego częstotliwość może narobić jednak sporo problemów. Oczywiście, jeśli twoje włosy przetłuszczają się, myjesz je, by poczuć się świeżo. Nadmierne mycie może jednak wysuszyć skórę głowy i sprawić, że włosy będą się jeszcze bardziej przetłuszczać. Sucha skóra głowy wytwarza bowiem jeszcze więcej sebum, by przywrócić swój stan do równowagi. Odbija się to jednak na wyglądzie naszej nasady głowy. Zastanów się, czy nie myjesz włosów zbyt często lub czy nie używasz zbyt intensywnie działających szamponów. Postaw na łagodne kosmetyki, które odżywią wysuszoną skórę i włosy od wewnątrz i złagodzą intensywność wytwarzania łoju. Nie zmuszaj się do chodzenia w tłustych włosach - warstwa sebum to idealne miejsce do rozwoju bakterii, które mogą doprowadzić nawet do wypadania włosów. Nawet jeśli przyzwyczaiłaś się do codziennego mycia, rób to z należytą delikatnością i staraj się nie suszyć głowy zbyt gorącym powietrzem.

Obraz
© Shutterstock.com

Odpowiednie traktowanie
Włosom, które lubią się przetłuszczać, należy poświęcić odrobinę więcej czasu. Regularne odżywianie to podstawa, ale walkę z nadmiarem sebum możesz uzupełnić o naturalna płukanka, na przykład z mieszanki octu jabłkowego lub soku z cytryny z wodą. Wystarczy spłukać nią włosy, kiedy usuniesz z nich wszystkie resztki piany z szamponu. Równie dobrze zadziała napar z mięty, który dobrze oczyszcza. Pamiętaj, by był on bardzo mocny. Jeśli masz problemy z cerą, jednym z powodów mogą być przetłuszczające się włosy. Kiedy śpisz, w naturalny sposób kręcisz się w łóżku. Na poszewce rozprzestrzeniają się wtedy bakterie ze skóry głowy, które mogą powodować trądzik. Staraj się zmieniać poszewkę najczęściej jak możesz.

Właściwe kosmetyki
Mając przetłuszczające się włosy powinnaś wystrzegać się ciężkich szamponów i odżywek. Tłuste włosy lubią być płaskie, a obciążające je kosmetyki dodatkowo zwiększą ten efekt. Pamiętaj, by twoje szampony nie zawierały SLS i niepotrzebnych parabenów, które trudno spłukać ze świeżo umytych pasm. Jeśli chcesz odzyskać zdrowy blask włosów, końcowy strumień wody ustaw na zimną temperaturę. Lodowata woda zamknie łuski włosa i sprawi, że będzie mienił się w słońcu. Jeśli chcesz przedłużyć efekt świeżych włosów, wypróbuj suchy szampon. To najlepszy przyjaciel kobiet, których włosy wymagają częstego mycia. Możesz używać go wszędzie, a do odświeżenia fryzury nie potrzebujesz ani kropli wody.

Obraz
© 123RF