GwiazdyDrobny szczegół na który nikt nie zwraca uwagi, a świadczy o jakości koszuli (damskiej też)

Drobny szczegół na który nikt nie zwraca uwagi, a świadczy o jakości koszuli (damskiej też)

Drobny szczegół na który nikt nie zwraca uwagi, a świadczy o jakości koszuli (damskiej też)
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Helena Łygas

02.04.2018 11:39, aktual.: 02.04.2018 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moda męska rządzi się zupełnie innymi prawami niż moda kobieca. Przede wszystkim jest o wiele bardziej restrykcyjna, jeśli chodzi o tzw. klasyczną elegancję. Ma to jednak i swoje plusy. Przykładowo – możemy łatwo rozróżnić rzeczy dobrej jakości.

Ta zasada tyczy się też tych elementów garderoby, które "pożyczamy" z męskiej szafy. Jeśli kupujemy marynarkę powinniśmy zwrócić uwagę, czy mankiety się rozpinają czy też mają tylko naszyte guziki, z kolei dobrze dopasowany kołnierzyk powinien pozwalać na wsunięcie palca między szyję a materiał.

Tego typu zalecenia można mnożyć w nieskończoność. Każda przyzwoicie uszyta koszula, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z koszulą damską czy też męską, powinna się charakteryzować drobnym szczegółem. Chodzi o guziki, a konkretniej – o dziurkę na nie.

Dobrze zaprojektowana koszula powinna na kołnierzyku mieć poziomą dziurkę. Utrudnia ona rozpinanie koszuli w miejscu narażonym na nie najbardziej. Po tym możemy poznać czy nad produkcją naszego ubrania czuwał doświadczony projektant i technolog czy raczej to ciuch odszyty na zasadzie "jaka jest koszula, każdy widzi". Diabeł, jak to on, tkwi w szczegółach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (128)
Zobacz także