Trwa ładowanie...
d3t4xfk

Dzieci bez szczepień nie będą wpuszczane do przedszkoli. Nowa ustawa we Włoszech

Od poniedziałku we Włoszech zacznie obowiązywać ustawa, zgodnie z którą nieszczepione dzieci nie będą wpuszczane do przedszkoli i żłobków. Wywołała one liczne protesty tzw. antyszczepionkowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obecnie wskaźnik szczepień we Włoszech wynosi 95 proc.
Obecnie wskaźnik szczepień we Włoszech wynosi 95 proc. (Agencja Gazeta)
d3t4xfk

Na mocy ustawy przyjętej przez rząd Paolo Gentiloniego, konsekwencją niezaszczepienia dziecka będzie brak możliwości wpuszczenia malucha do przedszkola i żłobku. Będą za to wpuszczane do szkół podstawowych, ale kara dla rodziców za niewypełnienie obowiązku szczepienia wynosi równowartość ok. 2,1 tyz. zł.

Obowiązkowe szczepienia, które przewiduje ustawa, to te przeciwko błonicy, polio, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, tężcowi, krztuścowi, różyczce, śwince, ospie, odrze i bakterii haemophilus influenzae typ B. Obecnie wskaźnik wyszczepienia w całych Włoszech wynosi ok. 95 proc.

Wprowadzenie w życie przepisów było bojkotowane przez antyszczepionkowców, którzy są przeciwni obowiązkowi szczepień i odpowiadają za rozpowszechnianie fałszywych informacji, które wiążą szczepienia z innymi chorobami. Jednym z powodów wprowadzenia tej ustawy jest walka z ich rosnącym w siłę ruchem.

Źródło: deon.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t4xfk

Podziel się opinią

Share

d3t4xfk

d3t4xfk