Trwa ładowanie...
antyszczepionkowcy

Dzieci bez szczepień nie będą wpuszczane do przedszkoli. Nowa ustawa we Włoszech

Od poniedziałku we Włoszech zacznie obowiązywać ustawa, zgodnie z którą nieszczepione dzieci nie będą wpuszczane do przedszkoli i żłobków. Wywołała one liczne protesty tzw. antyszczepionkowców.

Share
Dzieci bez szczepień nie będą wpuszczane do przedszkoli. Nowa ustawa we Włoszech
Źródło: Agencja Gazeta
d7fo6vu

Na mocy ustawy przyjętej przez rząd Paolo Gentiloniego, konsekwencją niezaszczepienia dziecka będzie brak możliwości wpuszczenia malucha do przedszkola i żłobku. Będą za to wpuszczane do szkół podstawowych, ale kara dla rodziców za niewypełnienie obowiązku szczepienia wynosi równowartość ok. 2,1 tyz. zł.

Obowiązkowe szczepienia, które przewiduje ustawa, to te przeciwko błonicy, polio, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, tężcowi, krztuścowi, różyczce, śwince, ospie, odrze i bakterii haemophilus influenzae typ B. Obecnie wskaźnik wyszczepienia w całych Włoszech wynosi ok. 95 proc.

d7fo6vu

Wprowadzenie w życie przepisów było bojkotowane przez antyszczepionkowców, którzy są przeciwni obowiązkowi szczepień i odpowiadają za rozpowszechnianie fałszywych informacji, które wiążą szczepienia z innymi chorobami. Jednym z powodów wprowadzenia tej ustawy jest walka z ich rosnącym w siłę ruchem.

Źródło: deon.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7fo6vu

Podziel się opinią

Share
d7fo6vu
d7fo6vu