Blisko ludziEgipska prezenterka skazana na trzy lata więzienia. Powód? Udawana ciąża

Egipska prezenterka skazana na trzy lata więzienia. Powód? Udawana ciąża

Egipska prezenterka skazana na trzy lata więzienia. Powód? Udawana ciąża
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Paulina Brzozowska
04.11.2017 12:39, aktualizacja: 04.11.2017 13:33

To miał być zwykły występ telewizyjny, jakich Doaa Salah ma na koncie setki. W programie "With Dody" prezenterka poruszyła jednak temat, który wyjątkowo nie spodobał się władzom. Kobieta została skazana na trzy lata więzienia. Czego dotyczył program? Ciąży pozamałżeńskiej i kwestii rozwodów.

Kobieta w studiu pojawiła się ze sztucznym ciążowym brzuszkiem. Po chwili zaczęła omawiać temat nieplanowanej ciąży i szansy na to, żeby mieć dziecko bez męża. Jej zdaniem wystarczy wyjść za mąż na chwilę, począć dziecko i się rozwieść. Problem rozwiązany. Prezenterka zapytała również widzów, czy uprawiają seks przed ślubem, choć w Egipcie jest to absolutnie zakazane.

Tak otwarte dyskusje nie spodobały się władzom Kairu, które oskarżyły Doaa o propagowanie nierządu i niemoralnych treści. Przeciwko kobiecie został wniesiony pozew, który zakończył się na niekorzyść prezenterki. Doaa została skazana na trzy lata więzienia i 566 dolarów grzywny.

Po emisji feralnego odcinka program został zawieszony do odwołania. Władze telewizji zdradziły BBC, że chcą w ten sposób chronić odbiorców przed gorszącymi materiałami.

Podobna sytuacja miała już miejsce na tym samym kanale, kiedy prezenter Reham Saeed został zawieszony za omawianie na wizji romansów i zdrad małżeńskich.

W Egipcie wszelkie kwestie macierzyństwa, małżeństwa i seksu są nieustannie cenzurowane i monitorowane. Za naruszenie tematów uznawanych za tabu grozi kara pozbawienia wolności lub grzywny.