Trwa ładowanie...

Egipska prezenterka skazana na trzy lata więzienia. Powód? Udawana ciąża

To miał być zwykły występ telewizyjny, jakich Doaa Salah ma na koncie setki. W programie "With Dody" prezenterka poruszyła jednak temat, który wyjątkowo nie spodobał się władzom. Kobieta została skazana na trzy lata więzienia. Czego dotyczył program? Ciąży pozamałżeńskiej i kwestii rozwodów.

Egipska prezenterka skazana na trzy lata więzienia. Powód? Udawana ciążaŹródło: Instagram.com
dwg08ix
dwg08ix

Kobieta w studiu pojawiła się ze sztucznym ciążowym brzuszkiem. Po chwili zaczęła omawiać temat nieplanowanej ciąży i szansy na to, żeby mieć dziecko bez męża. Jej zdaniem wystarczy wyjść za mąż na chwilę, począć dziecko i się rozwieść. Problem rozwiązany. Prezenterka zapytała również widzów, czy uprawiają seks przed ślubem, choć w Egipcie jest to absolutnie zakazane.

Tak otwarte dyskusje nie spodobały się władzom Kairu, które oskarżyły Doaa o propagowanie nierządu i niemoralnych treści. Przeciwko kobiecie został wniesiony pozew, który zakończył się na niekorzyść prezenterki. Doaa została skazana na trzy lata więzienia i 566 dolarów grzywny.

dwg08ix

Po emisji feralnego odcinka program został zawieszony do odwołania. Władze telewizji zdradziły BBC, że chcą w ten sposób chronić odbiorców przed gorszącymi materiałami.

Podobna sytuacja miała już miejsce na tym samym kanale, kiedy prezenter Reham Saeed został zawieszony za omawianie na wizji romansów i zdrad małżeńskich.

Zobacz też: Bolesna zemsta zdradzonej żony

W Egipcie wszelkie kwestie macierzyństwa, małżeństwa i seksu są nieustannie cenzurowane i monitorowane. Za naruszenie tematów uznawanych za tabu grozi kara pozbawienia wolności lub grzywny.

dwg08ix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwg08ix