GwiazdyEkspertka o mowie ciała Zełenskiego. Oto co napisała o prezydencie Ukrainy

Ekspertka o mowie ciała Zełenskiego. Oto co napisała o prezydencie Ukrainy

Ekspertka dokonała analizy mowy ciała Wołodymyra Zełenskiego
Ekspertka dokonała analizy mowy ciała Wołodymyra Zełenskiego
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency

05.03.2022 09:48, aktual.: 05.03.2022 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Psycholożka Natalia Hofman zamieściła na swoim profilu na Instagramie post z odpowiedzią na zapytania internautów. Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie otrzymywała prośby o analizę mowy ciała i postawy Władimira Putina oraz Wołodymyra Zełenskiego. Choć zdecydowała się napisać o prezydencie Ukrainy, odmówiła analizy Putina. Wyjaśniła dlaczego.

Natalia Hofman jest psycholożką i ekspertką komunikacji niewerbalnej (ruchów ciała, gestów, wyrazu twarzy, głosu - przyp. red.) oraz przesłuchań. Od dłuższego czasu zajmuje się tzw. psychologią kłamstwa, a swoją wiedzą dzieli się z internautami m.in. w mediach społecznościowych. To właśnie tam, ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, zaczęła otrzymywać wiadomości, dotyczące próśb związanych z analizą mowy ciała Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego. Choć o jednym z nich napisała, analizy drugiego odmówiła.

Ekspertka o mowie ciała Zełenskiego

"Tym razem skupię swoją energię i wiedzę w kierunku prawdziwego lidera i przywódcy. Człowieka, który zamiast 'naprzód' mówi 'za mną'. Wołodymyr Zełenski - prezydent Ukrainy" - czytamy w najnowszym poście psycholożki Natalii Hofman na Instagramie.

Ekspertka przedstawiła w nim kilka najważniejszych punktów dotyczących Zełenskiego.

"Postawa wyprostowana i wzrok skierowany przed siebie, wyrażający pewność siebie, śmiałość, odwagę".

"Prawdziwy uśmiech - uśmiechają się nie tylko usta, ale i oczy".

"Pewność siebie wyrażana przez postawę ciała - wyprostowanie sylwetki, głowa do przodu, utrzymanie spojrzenia. W przemówieniach świetna intonacja głosem dopasowana do sytuacji (wyraźnie mówi, nie za szybko - pojawia się tu tzw. efekt Bonda, wolniej znaczy szybciej, zarówno w gestykulacji, jak i wypowiedzi)".

"Przy stole z innymi - zobaczcie, że gdy siedzą w okręgu, nie ma równych i równiejszych, jest to pokazanie szacunku i ufność do swoich ludzi. Stół, który jest okrągły, jest najwyższym wyrazem równości w sytuacjach zawodowych - nikt tu nie jest 'pierwszy'".

"Nachylenie do innych rozmówców pokazuje zaangażowanie i chęć słuchania innych" - stwierdziła.

Dlaczego odmówiła analizy Putina?

Natalia Hofman otwarcie wyznała, że od początku wojny w Ukrainie otrzymuje mnóstwo wiadomości ze zdjęciami oraz nagraniami z Władimirem Putinem. Postanowiła jednak odmówić analizy jego mowy ciała. Wyjaśniła dlaczego.

"Wiem, że jesteście ciekawi, że chcecie wiedzieć jak ten człowiek myśli, czy kłamie i jakiej broni użyje? Jednak od początku, od kiedy zajmuję się psychologią kłamstwa, chciałam to robić, żeby nieść dobro. Mówić, jaka jest prawda, opierając się na wiedzy i doświadczeniu. Brzmi patetycznie, ale taka była i jest moja 'misja'" - napisała Hofman.

"Dodatkowo, ktoś kto zabija, jak już wiemy bez większych analiz, to ktoś o rysie (co najmniej) psychopatycznym i analiza tu jest bardzo ryzykowna, bo niektóre odruchy, jak zwężanie czy powiększanie źrenic, będą zakłamane" - dodała psycholożka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także