Trwa ładowanie...
d3jpo9j

Elektryzujące się, przesuszone i przetłuszczone. Jak dbać o włosy zimą?

Włosy zimą nie mają lekko. Bywają oklapnięte i częściej się przetłuszczają oraz elektryzują, bo chowamy je pod grubą, ciepłą czapką. Jak dbać o włosy, aby zimą zachwycały swoim pięknem? Co zrobić, by były mocne, lśniące i odżywione?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włosy nie znoszą zimy, dlatego często się przetłuszczają i łamią
Włosy nie znoszą zimy, dlatego często się przetłuszczają i łamią (123RF.COM)
d3jpo9j

Włosy zimą – czym myć?

O tej porze roku doskonale sprawdzą się szampony przeciwłupieżowe oraz szampony do przetłuszczających się włosów. Takie kosmetyki nie obciążają, zawierają mnóstwo składników pielęgnacyjnych i nie powodują zwiększonej produkcji łoju. To bardzo istotne, bo częściej chowamy włosy pod ciepłą, często nieprzewiewną czapką.

d3jpo9j

Ważne jest również to, jak myjemy włosy i czym je suszymy. Nie spłukujmy głowy gorącą wodą, a wykorzystujmy do tego chłodny strumień, by domknąć łuski włosów. Do suszenia wybierajmy z kolei suszarki z jonizacją, które zapobiegną elektryzowaniu się włosów.

Włosy zimą – co zrobić, by się nie elektryzowały?

Przede wszystkim wybierajmy czapki uszyte z naturalnych tkanin, jak np. bawełna. Modele ze sztucznych włókien nie będą w tym przypadku naszym sprzymierzeńcem.

d3jpo9j

Włosy suszmy chłodnym strumieniem powietrza, a do czesania używajmy szczotek z naturalnego włosia bądź szczotek metalowych. Korzystajmy także z odżywek i maseczek, które nawilżą skórę głowy i wyrównają strukturę włosów.

Włosy zimą – precz z ciężkimi kosmetykami

Jeżeli po zdjęciu czapki nasza fryzura jest oklapnięta, a my chcemy zachować jej pełną objętość, to powinniśmy zrezygnować z używania ciężkich pianek i lakierów, z których korzystamy w ciepłych miesiącach. Takie kosmetyki niepotrzebnie obciążą nasze włosy i sprawią, że będą matowe i zaczną się szybko przetłuszczać.

d3jpo9j

Co w zamian za to? W grę wchodzą lekkie kosmetyki, przeznaczone do włosów delikatnych, które z reguły zawierają więcej substancji pielęgnujących i są przede wszystkim lżejsze.

Możemy również skorzystać z pudru stylizującego, który podniesie nasze włosy i sprawi, że odzyskamy fryzurę o takiej objętości, jaką mieliśmy tuż przed założeniem czapki.

d3jpo9j

Włosy zimą – czapka też jest ważna

Mróz nie wpływa negatywnie na same włosy, ale na cebulki oraz skórę głowy już tak. Gruczoły łojowe zaczynają pracować wolniej, a naczynia krwionośne się kurczą, więc do włosów dociera mało składników odżywczych. W konsekwencji nasze włosy mogą łamać się i wypadać. Dlatego pamiętajmy, aby nosić czapkę, nie tylko ze względu na uszy czy zatoki.

Podziel się opinią

Share

d3jpo9j

d3jpo9j
d3jpo9j